TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Ruszyła akcja Koleją do Kultury
KOLEJE MAZOWIECKIE InfoRail.pl - Opublikowano: 23.01.2017 14:38:05
Ruszyła akcja Koleją do Kultury

Przystanek w teatrze, muzeum czy skansenie? Czemu nie! Rusza kolejna akcja Kolei Mazowieckich. Tym razem spółka będzie zachęcać do odwiedzania mazowieckich instytucji kultury.

Przystanek w teatrze, muzeum czy skansenie? Czemu nie! Rusza kolejna akcja Kolei Mazowieckich. Tym razem spółka będzie zachęcać do odwiedzania mazowieckich instytucji kultury.

To dobra wiadomość dla pasażerów KM, którzy w ramach akcji "Koleją do Kultury" będą mogli skorzystać z atrakcyjnych zniżek na spektakle, wystawy czy wydarzenia kulturalne. Dzisiaj umowy w tej sprawie podpisali prezes zarządu dyrektor generalny Kolei Mazowieckich Artur Radwan, członek zarządu Kolei Mazowieckich Dariusz Grajda oraz przedstawiciele 13 instytucji kultury. W spotkaniu wzięli udział marszałek Adam Struzik, przewodniczący rady nadzorczej Kolei Mazowieckich Waldemar Kuliński oraz członek zarządu województwa mazowieckiego Rafał Rajkowski,

? Oferta kulturalna Mazowsza jest bardzo bogata. Samorząd nadzoruje w sumie około 30 instytucji kulturalnych ? muzeów, skansenów, teatrów czy bibliotek. Są one regularnie modernizowane i wyposażane, a prezentowane w nich ekspozycje niezwykle ciekawe ? podkreślił marszałek Adam Struzik. ? Warto poznać region, jego historię, tradycję, przyrodę, a w ramach akcji można zrobić to taniej ? dodał.

Ze zniżki może skorzystać każdy, kto kupi bilet na pociąg KM ? zarówno w kasie biletowej, jak również u kierownika pociągu. Bilet może być kartonikowy, ale też zakodowany na Karcie Mazowieckiej lub zakupiony za pomocą systemu SkyCash. W dwóch ostatnich przypadkach należy zachować potwierdzenie zakupu biletu.

? To kolejna odsłona akcji mającej na celu promocję instytucji kulturalnych ? podkreślił Artur Radwan, prezes zarządu Kolei Mazowieckich. ? Od lat Koleje Mazowieckie swoją działalnością wychodzą poza tory i realizują projekty o charakterze kulturalno-edukacyjnym. Już w 2005 r. rozpoczęliśmy cykliczny projekt "Twoja Kolej na?", w ramach którego zachęcaliśmy m.in. do czytania książek, odwiedzenia teatru czy muzeum. Tym razem zachęcamy do podróży pociągiem połączonej ze zwiedzaniem w ramach akcji "KOLEJĄ DO KULTURY" ? dodał.

Na skorzystanie ze zniżkowego biletu do instytucji kultury pasażerowie mają czas do 30 dni po upływie terminu ważności biletu na pociąg. Każdy rodzaj biletu może być podstawą do skorzystania z oferowanych zniżek ? jednorazowy, okresowy, czy też zakupiony w ofercie specjalnej. Akcja dotyczy także biletów na pociągi "Dragon" i "Słoneczny". Nie biorą w niej udziału jedynie bilety ZTM i WKD zakupione w ramach oferty "Wspólny Bilet ZTM-KM-WKD".

? Do akcji przystąpiło trzynastu partnerów z całego Mazowsza. Są instytucje z Radomia, Płocka, Sierpca, z Sannik, a także z samej Warszawy. Każdy z naszych pasażerów na pewno znajdzie coś dla siebie, szczególnie, że do akcji można przystąpić z każdym rodzajem biletu - zarówno jednorazowym, jak i okresowym, czy zakupionym w ofercie specjalnej. Warto więc zaplanować sobie wycieczkę jednym z naszych pociągów i połączyć ją ze zwiedzaniem Mazowsza, które kryje wiele atrakcji ? powiedział Dariusz Grajda, członek zarządu KM.

Każdy z trzynastu partnerów akcji przygotował specjalne rabaty. Warszawskie instytucje ? Mazowiecki Instytut Kultury, Muzeum Niepodległości i Stacja Muzeum oraz Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej, oferują bilet normalny w cenie ulgowego. W Teatrze Polskim w Warszawie dostaniemy 15 proc. zniżki na bilety normalne i ulgowe, a Muzeum Wsi Radomskiej w Radomiu, Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie oraz Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu zwiedzimy z 20-procentową zniżką. Z biletem KM Europejskie Centrum Artystyczne im. F. Chopina w Sannikach odwiedzimy z 40-procentową zniżką, a Muzeum Sportu w Warszawie bezpłatnie. W Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie otrzymamy bilet normalny za pół ceny, zaś w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej "Elektrownia" w Radomiu każdy bilet kupimy za 3 zł. Zniżkę przygotował także Teatr Dramatyczny w Płocku, gdzie bilet normalny na spektakle własne teatru kupimy w cenie ulgowego.

Akcja trwa od 23 stycznia do 31 grudnia 2017 roku.

Listę partnerów akcji można znaleźć na stronie internetowej Spółki KM oraz na stronie poświęconej akcji: www.dokultury.mazowieckie.com.pl, w spotach emitowanych w pociągach KM, a także na plakatach i ulotkach promujących akcję. Regulamin akcji "KOLEJĄ DO KULTURY" jest dostępny w siedzibie KM, na stronie internetowej www.mazowieckie.com.pl oraz w siedzibie partnerów akcji promocyjnej.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Mazowieckie