TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Ruszają prace na linii Wierzchucin – Chojnice, będzie ZKA
InfoRail.pl - Opublikowano: 27.09.2018 14:36:52
zdjęcie ilustracyjne (źródło: Wikipedia/Axe)

Sprawny przejazd pociągów i poprawa poziomu bezpieczeństwa – to zakładane efekty prac na linii z Wierzchucina do Chojnic.

Sprawny przejazd pociągów i poprawa poziomu bezpieczeństwa – to zakładane efekty prac na linii z Wierzchucina do Chojnic.

PKP Polskie Linie Kolejowe podały, że zaplanowały roboty, które zapewnią w regionie komfortową i bezpieczną podróż pociągiem. Zakres prac wymaga jednak wprowadzenia zmian w organizacji ruchu pociągów. Będzie zastępcza komunikacja autobusowa.

Spółka poinformowała, że w ramach prac na linii kolejowej łączącej Wierzchucin z Chojnicami wymienionych zostanie łącznie ponad 2 km szyn na odcinku 11 km, natomiast 5 km torów zostanie poddanych regulacji. Prace zapewnią sprawny przejazd pociągów z Bydgoszczy do Chojnic. Podniesiony zostanie poziom bezpieczeństwa jazdy. Przełoży się to również na wyższy komfort podróży dla pasażerów. Prace pozwolą na utrzymanie dobrych parametrów infrastruktury w przyszłości. Wartość inwestycji to ok. pół miliona zł.

Na poprawę poziomu bezpieczeństwa w ruchu pociągów wpłynie również remont przejazdu kolejowo-drogowego w Tucholi, na drodze w kierunku Świecia. Kierowcy wygodniej i sprawniej przejadą na drugą stronę torów dzięki wymianie torów i nawierzchni. Piesi zyskają nowy chodnik. W ramach prac wymienione zostanie odwodnienie.

W pierwszej kolejności roboty obejmą odcinek z Wierzchucina do Tucholi. Podróżnym zostanie zapewniony dojazd do miejscowości. Od 1 do 16 października w godzinach od 6:30 do 20:10 za pociągi pojadą autobusy. Drugi etap prac zaplanowano na odcinku Tuchola – Silno. Od 17 do 19 października w godzinach 9:30 – 16:30 za pociągi na odcinku Tuchola – Chojnice pojadą autobusy. Dodatkowe informacje o zmianach w komunikacji są dostępne na www.portalpasazera.pl.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Wierzchucin
Chojnice
remont
PKP PLK
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.