TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Rusza kolej miejska we Wrocławiu, przez pierwszy tydzień za darmo
KD InfoRail.pl - Opublikowano: 06.04.2017 11:36:46
Rusza kolej miejska we Wrocławiu, przez pierwszy tydzień za darmo (foto: KD)

Dzięki współpracy Kolei Dolnośląskich, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, Miasta Wrocław oraz PKP Polskie Linie Kolejowe od dnia 10 kwietnia br. na trasę Wrocław Wojnów ? Wrocław Sołtysowice powrócą pociągi pasażerskie.

Dzięki współpracy Kolei Dolnośląskich, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, Miasta Wrocław oraz PKP Polskie Linie Kolejowe od dnia 10 kwietnia br. na trasę Wrocław Wojnów ? Wrocław Sołtysowice powrócą pociągi pasażerskie (linia D17).

Na razie będzie to 13 par połączeń w dni robocze w relacji Wrocław Wojnów ? Wrocław Nadodrze ? (Wrocław Główny).

Mając na uwadze znaczne utrudnienia w ruchu samochodów, w tym także autobusów komunikacji miejskiej w obrębie wjazdu do centrum Wrocławia, mieszkańcy okolic przystanków: Wrocław Kowale, Wrocław Swojczyce oraz Wrocław Wojnów uzyskają możliwość ominięcia zakorkowanego wjazdu do miasta i bezpośredni dojazd do stacji Wrocław Nadodrze oraz Wrocław Główny.

Z uwagi na wprowadzenie nowego połączenia w trakcie obowiązującego już rozkładu jazdy pociągów oraz znaczne obciążenie ruchem kolejowym odcinka Wrocław Nadodrze - Wrocław Główny tylko część pociągów będzie mogła dojeżdżać bezpośrednio do dworca głównego. Liczymy jednak, że dojazd do stacji Wrocław Nadodrze będzie już na tyle atrakcyjnym rozwiązaniem na ominiecie korków przy wjeździe do Wrocławia, że znajdziemy chętnych do korzystania z tych połączeń ? poinformował przewoźnik.

Rozwiązania taryfowe jakie proponują Koleje Dolnośląskie są takie same jak miedzy pozostałymi przystankami położonymi we Wrocławiu. Pasażerowie mają możliwość skorzystania z taryfy Kolei Dolnośląskich, nabywając bilet w kasie biletowej lub bezpośrednio u konduktora w pojeździe lub skorzystać z oferty biletu miejskiego honorowanego w pociągu. Szczegółowe informacje dotyczące zasad przejazdu i uregulowań taryfowych podróżni znajdą na naszej stronie internetowej lub uzyskają bezpośrednio od pracowników Kolei Dolnośląskich.

Mając jednak na uwadze, że nie każdy będzie chciał od razu zmieniać swoje nawyki i przyzwyczajenia komunikacyjne, Koleje Dolnośląskie w czasie pierwszego tygodnia kursowania pociągów (10-16 kwietnia br.) zapraszają wszystkich do nieodpłatnego sprawdzenia zalet transportu kolejowego w nowouruchomionych połączeniach. Mamy nadzieję, że nowe usługi zostaną dobrze przyjęte przez mieszkańców tej części Wrocławia, a także osób dojeżdżających z dalszych okolic.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Dolnośląskie
Wrocław