TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Rozpoczęto odbudowę kolei z Możejek do Renge
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 03.06.2019 18:13:30
Rozpoczęto odbudowę kolei z Możejek do Renge (źródło: mat. pras.)

Na Litwie rozpoczęto odbudowę linii kolejowej z Możejek do łotewskiego Renge - poinformował w poniedziałek szef przedsiębiorstwa Vitras-S Michaił Lipkin.

Na Litwie rozpoczęto odbudowę linii kolejowej z Możejek do łotewskiego Renge - poinformował w poniedziałek szef przedsiębiorstwa Vitras-S Michaił Lipkin.

Odcinek tego połączenia, ważny dla rafinerii Orlen Lietuva, zdemontowały w 2008 roku Litewskie Koleje (LG). "Pierwsze szyny zostaną położone jutro. Dzisiaj odbywają się prace przygotowawcze" - powiedział Lipkin agencji BNS. Litewskie Koleje zdemontowały 19-kilometrowy odcinek tej trasy, za co zapłaciły grzywnę w wysokości blisko 28 mln euro.

Vitras-S, które należy do estońskiej grupy Skinest Rail, wygrało przetarg na odbudowę torów. W marcu tego roku z LG została podpisana umowa o wartości 11,35 mln euro. Odcinek z Możejek do Renge ma być odbudowany do końca 2019 roku.

Od kiedy zdemontowano połączenie kolejowe Możejki-Renge Orlen Lietuva jest zmuszony do transportu swoich produktów na Łotwę i do Estonii dłuższą, liczącą 150 km trasą kolejową. Komisja Europejska uznała to posunięcie za naruszenie zasad wolnej konkurencji i w październiku 2017 roku nałożyła na Koleje Litewskie karę pieniężną.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Litwa
budowa
LG
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.