TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Rozpoczęło się oklejanie taboru PKP Intercity
InfoRail.pl - Opublikowano: 13.06.2018 12:43:27
Rozpoczęło się oklejanie taboru PKP Intercity (foto: PKP IC)

PKP Intercity rozpoczęło oklejanie swoich pociągów w ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości. 60 elektrycznych zespołów trakcyjnych będzie jeździło z naklejkami programu "Niepodległa", 20 lokomotyw zaś zostanie ozdobionych okolicznościową, biało-czerwoną grafiką.

PKP Intercity rozpoczęło oklejanie swoich pociągów w ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości. 60 elektrycznych zespołów trakcyjnych będzie jeździło z naklejkami programu "Niepodległa", 20 lokomotyw zaś zostanie ozdobionych okolicznościową, biało-czerwoną grafiką.

Naklejki akcji upamiętniające 100-lecie odzyskania niepodległości "Niepodległa" sukcesywnie będą znajdować się na czole ezt-ów: Pendolino, Flirt3 oraz PesaDART. Naklejką jest cyfrowo odświeżony rękopis Józefa Piłsudskiego. Pierwsze oklejone pociągi można już spotkać na torach. W najbliższych tygodniach 20 lokomotyw PKP Intercity zyska nowy wygląd. Każda z nich będzie wyróżniać się okolicznościową, biało-czerwoną grafiką, ukazującą sposoby świętowania niepodległości przez Polaków.

Jak już informowaliśmy na łamach InfoRail.pl w narodowych barwach pojawi się 6 lokomotyw EU44, czyli popularnych Husarzy oraz 14 EP09. Oklejone pojazdy będzie można zobaczyć na torach na terenie całej Polski do końca bieżącego roku.

Biało-czerwone lokomotywy oraz składy zespolone z odtworzonym cyfrowo napisem "Niepodległa", stworzonym ręką Marszałka Józefa Piłsudskiego będą przyciągać wzrok ludzi w całej Polsce. Jako narodowy przewoźnik wraz z organizatorem akcji realizujemy inicjatywy, mające na celu przypomnienie jak największej liczbie naszych pasażerów o wydarzeniach sprzed stu lat. Nasze działania jednak na tym się nie zakończą. Na drugie półrocze zaplanowaliśmy kolejne akcje w ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wkrótce poinformujemy o szczegółach – zapewnia Marek Chraniuk, prezes PKP Intercity.

Umieszczenie logo "Niepodległa" na pociągach to kolejna już inicjatywa będąca wynikiem partnerstwa PKP Intercity z Biurem Programu "Niepodległa", które jest odpowiedzialne za obsługę Programu Wieloletniego "Niepodległa". Biuro nadzoruje część programów dotacyjnych, włączających Polaków we wspólne świętowanie oraz jest dysponentem oficjalnego logo obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Przewoźnik od zeszłego roku włącza się w działania mające uczcić pamięć o wydarzeniach z 11 listopada 1918 roku.

Cieszymy się, że nasza współpraca dynamicznie się rozwija a PKP Intercity w coraz większym stopniu włącza się w obchody stulecia odzyskania niepodległości. Jestem przekonany, że pociągi z logo "Niepodległa" nie tylko będą przypominać tę ważną rocznicę, ale zachęcą Polaków do odwiedzenia miejsc związanych z wydarzeniami 1918 roku – mówi Jan Edmund Kowalski, dyrektor Biura Programu Niepodległa.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
ezt
lokomotywa