TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Rozkręcał tory, wpadł dzięki foto-pułapce
- Opublikowano: 07.02.2019 10:35:48
Rozkręcał tory, wpadł dzięki foto-pułapce (foto: SOK)

Dziś (7 lutego) o 4:00 nad ranem na stacji Sochaczew funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei ujęli na gorącym uczynku sprawcę kradzieży elementów infrastruktury związanych z bezpieczeństwem ruchu pociągów.

Dziś (7 lutego) o 4:00 nad ranem na stacji Sochaczew funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei ujęli na gorącym uczynku sprawcę kradzieży elementów infrastruktury związanych z bezpieczeństwem ruchu pociągów.

Funkcjonariusze SOK z łatwością namierzyli złodzieja dzięki foto-pułapce. Niebawem usłyszy zarzuty.

Funkcjonariusze SOK z Warszawy patrolując linię kolejową na odcinku Teresin - Sochaczew otrzymali zgłoszenie o podejrzeniu kradzieży w stacji Sochaczew. Chwilę później otrzymali wiadomość MMS z zainstalowanej w pobliżu stacji fotopułapki. Dzięki temu byli w stanie precyzyjnie określić miejsce, gdzie przebywa podejrzany.

Na miejscu patrol zastał mężczyznę podczas kradzieży linek łącznikowych na torach – odpowiadają one za prowadzenie ruchu pociągów. Sprawca został ujęty na gorącym uczynku. W wyniku kradzieży przestały poprawnie działać urządzenia kolejowe, wprowadzono ograniczenie prędkości pociągów do 20 km/h.

Funkcjonariusze SOK zabezpieczyli łącznie 12 linek łączników torowych, które sprawca zdążył zdemontować do chwili przybycia patrolu SOK. Jako dowód zabezpieczono także kombinerki, które posłużyły złodziejowi do kradzieży.

Ujęty przez SOK 45-letni mężczyzna został przekazany do dyspozycji KPP Sochaczew, gdzie został zatrzymany. Usłyszał już zarzut kradzieży z art. 278 KK. Niebawem zostanie mu także postawiony zarzut sprowadzenia niebezpieczeństwa w ruchu lądowym. KK art. 174 § 1. Kto sprowadza bezpośrednie niebezpieczeństwo katastrofy w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
SOK
Sochaczew
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.