TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Rozbity człon ED250 jedzie na naprawę do Włoch
InfoRail.pl - Opublikowano: 24.04.2019 13:36:49
Rozbity człon ED250 jedzie na naprawę do Włoch

Rozbity pod Ozimkiem człon Pendolino ED250-002 jedzie na naprawę do Włoch. Pozostałe wagony zostają w Polsce.

Rozbity pod Ozimkiem człon Pendolino ED250-002 jedzie na naprawę do Włoch. Pozostałe wagony zostają w Polsce.

Dziś, 24 kwietnia, po ponad dwóch latach od wypadku, uszkodzona część jednostki została załadowana na lawetę i rusza w półtoratygodniową podróż do Włoch. Alstom ma na wykonanie tych prac półtora roku. Kosz naprawy to 8,5 mln euro netto.

Człon będzie transportowany na specjalnej platformie. Osobnym pojazdem przewiezione zostaną wózki. Transport realizuje specjalizująca się w takich przewozach firma Panek z Zamościa. Jak się okazuje transport drogowy rozbitego członu ED250 jest i szybszy i tańszy niż transport kolejowy. Stąd taka decyzja. Przejazd konwoju będzie możliwy jedynie nocami. Przez Czechy i Austrię pojedzie on do miejsca docelowego we Włoszech.

   


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
ED250
Pendolino
Alstom
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.