TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Rowerem trasą dawnej kolejki. Z Trzebnicy
InfoBike.pl - Opublikowano: 04.06.2018 13:30:19
Rowerem trasą dawnej kolejki. Z Trzebnicy

Jeszcze w tym roku w Gminie Trzebnica pojedziemy ścieżkami rowerowymi na odcinku ponad 20 kilometrów.

Jeszcze w tym roku w Gminie Trzebnica pojedziemy ścieżkami rowerowymi na odcinku ponad 20 kilometrów.

Wszystko dzięki projektowi – wartemu ponad 11 mln zł – pn. "Budowa ścieżek rowerowych trasą dawnej Kolei Wąskotorowej oraz budowa centrów przesiadkowych na terenie Gminy Trzebnica" W Urzędzie Miejskim odbyło się otwarcie ofert na budowę ścieżki prowadzącej trasą dawnej kolejki wąskotorowej.

W ramach wspomnianego projektu, na który burmistrz Marek Długozima pozyskał 7,5 miliona zł dofinansowania, powstają również ciągi pieszo-rowerowe prowadzące do Sulisławic oraz Będkowa. Jeszcze w tym roku rozpocznie się także budowa ścieżki do Księginic. Dodatkowo w budowie przewidziany jest parking na ul. Oleśnickiej. Lada moment rozpocznie się budowa parkingu na ul. Wałowej, a także dworca autobusowego w Trzebnicy przy ul. Kolejowej, a także centrum przesiadkowego w Brochocinie przy stacji szynobusu. Łącznie 143 nowe miejsca postojowe.

– To otwarcie ofert, to kontynuacja ważnych zmian, które już teraz doceniają mieszkańcy. Spotykam się z wieloma głosami aprobaty w związku z powstawaniem ścieżek do Sulisławic oraz Będkowa, a także planowanej ścieżki do Księginic. Bezpieczeństwo i komfort mieszkańców jest dla mnie najważniejsze, stąd te inwestycje, które znacząco ułatwią życie wszystkim tym, którzy będą chcieli dostać się do Trzebnicy. Ścieżka prowadząca dawną trasą kolejki wąskotorowej będzie doskonałym uzupełnieniem i łącznikiem wyżej wymienionych projektów. Jest bardzo ważna ze strategicznego i logistycznego punktu widzenia – mówi burmistrz Marek Długozima i dodaje: – Co ważne, czynię również starania, by ścieżka prowadząca do Będkowa, została połączona z tą, która prowadzi z Wrocławia do Machnic. Wspólnie z Gminą Wisznia Mała, zaproponowaliśmy, by brakujący 1,5-kilometrowy odcinek poprowadzić drogą techniczną wzdłuż nowej drogi ekspresowej. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wstępnie zaakceptowała ten pomysł.

Warto zaznaczyć, że trwa także ostatni etap, współfinansowanego przez Gminę Trzebnica, remontu drogi powiatowej prowadzącej z Trzebnicy do Ujeźdźca Wielkiego. W jego ramach powstaje również ścieżka pieszo-rowerowa. Dlatego jeszcze w tym roku powstanie łącznie ponad 20 km ciągów pieszo-jezdnych na terenie naszej Gminy.

Na zdjęciu - w otwarciu ofert udział wzięli: Burmistrz Marek Długozima, Sekretarz Daniel Buczak, Naczelnik Wydziału Techniczno-Inwestycyjnego Zbigniew Zarzeczny oraz Monika Białas, Malwina Piasecka-Laska, Paweł Jędrzejewski, Stanisław Koszałko, Jerzy Chomkowicz z Wydziału TI. W ramach projektu budowy ścieżek rowerowych, powstaną 143 nowe miejsca postojowe. Parking typu parkuj i jedź znajdujący się przy obiekcie sportowo-rekreacyjnym na ul. 3 Maja jest już prawie gotowy. Zamontowano wiaty przystankowe oraz wiatę na rowery. Na zdj. burmistrz Marek Długozima oraz sekretarz Daniel Buczak.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
droga
UM Trzebnica
Dolnośląskie