TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Rower za złotówkę w pociągach PKP Intercity
InfoRail.pl - Opublikowano: 06.09.2019 15:58:18
Rower za złotówkę w pociągach PKP Intercity (foto: PKP IC)

PKP Intercity przygotowało ofertę specjalną dla cyklistów "Rower za złotówkę z PKP Intercity".

PKP Intercity przygotowało ofertę specjalną dla cyklistów "Rower za złotówkę z PKP Intercity".

Od 16 do 22 września 2019 roku w pociągach będzie można przewieźć rowery za symboliczną złotówkę. W ten sposób przewoźnik po raz kolejny włącza się w działania w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu (ETZT).

Rower będzie można przewieźć we wszystkich dostosowanych do tego pociągach Twoich Linii Kolejowych (TLK), InterCity (IC), Express InterCity (EIC) lub Express InterCity Premium (EIP). Cena jest stała, więc symboliczną złotówkę rowerzyści zapłacą niezależnie od długości trasy, którą pokonają pociągiem. Bilety promocyjne można już kupić w kasach biletowych, poprzez stronę internetową www.intercity.pl, będzie to także możliwe u konduktora w składach TLK, IC i EIC. Będą one ważne jedynie na przewóz roweru w pociągu, na który zostaną wydane. Należy także pamiętać, że liczba miejsc na przewóz jednośladów w danym składzie jest ograniczona.

Coraz więcej rowerzystów w pociągach PKP Intercity

W pierwszym półroczu 2019 roku z usług PKP Intercity skorzystało 22,8 mln pasażerów, czyli o ponad 1,3 mln osób więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Tym samym było to najlepsze od 10 lat pierwsze półrocze przewoźnika. W tym okresie, w stosunku do pierwszych sześciu miesięcy 2018 roku o 7% zwiększyła się też liczba przewiezionych rowerów.

Widzimy wyraźnie, że stale rośnie popularność podróży koleją z rowerami. To pokazuje, że kolej jest transportem przyszłości, świetnie wpisującym się w ideę zrównoważonego transportu. Odpowiadamy na trendy społeczne i dlatego po zakończeniu prowadzonego przez nas obecnie największego, bo wartego 7 mld zł, programu inwestycyjnego w historii PKP Intercity, w każdym pociągu będą miejsca na rowery – mówi Marek Chraniuk, Prezes Zarządu PKP Intercity.

O Europejskim Tygodniu Zrównoważonego Transportu

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu jest organizowany każdego roku w połowie września. Celem działań jest promocja ekologicznych form mobilności, takich jak transport zbiorowy, ruch pieszy i rowerowy oraz transport multimodalny, czyli łączenie różnych rodzajów transportu. Tegoroczna edycja akcji odbywa się pod hasłem "Mobilność czysta, współdzielona i inteligentna".

 Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
rower
  • Krzysztof Springer – 06.09.2019

    Taka oferta powinna być przez cały rok u wszystkich przewoźników pasażerskich.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !