TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Rosjanie zadowoleni, chcieliby połączenie z Kaliningradu na stałe
InfoRail.pl - Opublikowano: 11.01.2018 11:22:45 4 komentarze
Rosjanie zadowoleni, chcieliby połączenie z Kaliningradu na stałe (foto: RŻD)

5 stycznia pojechał testowy pociąg z Gdyni do Kaliningradu z przesiadką w Braniewie. Strona rosyjska jest bardzo zadowolona i chciałaby wprowadzić takie połączenie na stałe. Ale do tego potrzebna jest współpraca z Przewozami Regionalnymi.

5 stycznia pojechał testowy pociąg z Gdyni do Kaliningradu z przesiadką w Braniewie. Strona rosyjska jest bardzo zadowolona i chciałaby wprowadzić takie połączenie na stałe. Ale do tego potrzebna jest współpraca z Przewozami Regionalnymi.

Przejazd pociągu testowego był bardzo udany. To świetna alternatywa dla transportu drogowego. Dokonaliśmy wstępnych podsumowań, od strony kolejowej, technologicznej i organizacyjnej. Pasażerowie byli zadowoleni, bilety dobrze się sprzedały. Projekt udał się – podsumował szef oddziału komunikacji korporacyjnych Kaliningradzkich Kolei Aleksander Perszyn.

Pociągi zostały uruchomione wspólnie przez dwóch przewoźników, wspomniane Przewozy Regionalne i Koleje Kaliningradzkie.

Z punktu widzenia przewoźnika, w związku ze zbliżającymi się Mistrzostwami Świata w piłce nożnej, oceniamy, że taki połączenie jest potrzebne. Ale po ich zakończeniu mogliby z niego korzystać turyści, obserwujemy stały ruch do Polski – dodał Aleksander Perszyn.Sprawdź też:
Przewozy Regionalne
Gdynia
Kaliningrad
 • Kuba – 11.01.2018

  Gdyby był Mały Ruch Graniczny (MRG) to połączenie byłoby nawet sensowne, ale że mamy w rządzie kogo mamy... czyli zestaw osób które mają taki poziom rusofobii i uniofobii że nie wiadomo do czego zmierzają, to mamy to co mamy, ani w lewo, ani w prawo, a jeszcze trochę to ani w górę, ani w dół bo przyjaciół nie będzie

 • Zxa – 11.01.2018

  A po co ?? Aby ruskie szpiony nam do Polski eksportowane ??

 • akuku – 12.01.2018

  @Zxa: komentarz śpeca spod budki z piwem.

 • kolejFAN – 12.01.2018

  ruch bezwizowy i dziennie mogłoby śmigać nawet 3 pary takich połączeń w tym KALINKA. a obecnie mamy co mamy...pasażerów z wizami jak na lekarstwo, żelazna kurtyna :(

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.