TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Rolnicy ze Zduńskiej Woli protestują przeciwko CPK
InfoRail.pl - Opublikowano: 17.03.2020 10:45:43 1 komentarz
Rolnicy ze Zduńskiej Woli protestują przeciwko CPK

Przewodniczący Rady Powiatowej IRWŁ w Zduńskiej Woli Zenon Kowalski wystosował stanowisko w sprawie przebiegu linii kolei dużych prędkości przez powiat zduńskowolski.

Przewodniczący Rady Powiatowej IRWŁ w Zduńskiej Woli Zenon Kowalski wystosował stanowisko w sprawie przebiegu linii kolei dużych prędkości przez powiat zduńskowolski.

Rolnicy negatywnie odnoszą się do przedstawionych przez CPK planów. Wyrażają tym samym sprzeciw oraz negatywną opinię na temat koncepcji budowy przez Centralny Port Komunikacyjny linii kolejowej dużych prędkości przebiegającej przez teren Powiatu Zduńskowolskiego tj. Gminy i Miasta Szadek oraz Gminy Zduńska Wola.

W uzasadnieniu piszą, że planowany przebieg trasy linii kolejowych Kolei Dużych Prędkości przebiegający przez Gminę Szadek i Gminę Zduńska Wola w powiecie zduńskowolskim doprowadzi do poniesienia  dużych strat materialnych dla mieszkańców w związku z wyburzeniem siedlisk domowych, a nawet i całych gospodarstw rolnych. W ich ocenie przebieg trasy linii kolejowych wpłynie na podział działek użytkowanych rolniczo, przez co rolnikom zostanie odcięty lub utrudniony dojazd do części gruntów wchodzących w skład ich gospodarstwa rolnego, co może doprowadzić do zaniechania części produkcji rolnej.

Kolej Dużych Prędkości przechodząca w niedalekiej odległości od gospodarstw domowych wpłynie w znacznym stopniu na pogorszenie jakości życia mieszkańców, przez utrudniony dojazd do dróg gminnych. Co więcej realizacja inwestycji w planowanym zakresie i przebiegu naruszy ład życia zbiorowego i wartości wymagające szczególnej ochrony, w tym dobro wspólne mieszkańców gminy, naruszy konstytucyjne poszanowanie prawa własności oraz jakości stanu środowiska w obszarze realizacji inwestycji.

Dlatego też opiniują plany przebiegu linii do CPK negatywnie.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
CPK
Zduńska Wola
  • Johnny – 19.04.2020

    Ja też protestuję: protestuję przeciwko protestom rolników ze Zduńskiej Woli. Opiniuję protest rolników negatywnie.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!