TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Rok Studenta w Kolejach Śląskich
KOLEJE ŚLĄSKIE InfoRail.pl - Opublikowano: 03.01.2017 18:36:17 1 komentarz
Rok Studenta w Kolejach Śląskich

Promocyjny bilet miesięczny za 1 zł na październik, nocne pociągi, współpraca przy Juwenaliach ? to tylko kilka elementów z dużego planu działań, którymi śląski przewoźnik będzie chciał przekonać studentów do podróżowania koleją.

Promocyjny bilet miesięczny za 1 zł na październik, nocne pociągi, współpraca przy Juwenaliach ? to tylko kilka elementów z dużego planu działań, którymi śląski przewoźnik będzie chciał przekonać studentów do podróżowania koleją.

Obecnie uczniowie i studenci stanowią ponad 1/3 klientów Kolei Śląskich, jednak spółka chce, żeby było ich jeszcze więcej.

? Do usług kolei trudno nakłonić ludzi, którzy podróżowali nią rzadko lub wcale. Dlatego bardzo ważne jest przekonanie do niej osób, które rozpoczynają nowy etap swojego życia i będą przez kilka lat korzystały z transportu publicznego ? codziennie lub cyklu weekendowym ? mówi prezes Kolei Śląskich Wojciech Dinges. ? Chcielibyśmy, by już na pierwszym roku studenci mogli doświadczyć tego, że na uczelnię mogą szybko i wygodnie dojechać pociągiem, zamiast stać w korkach lub szukać miejsc na zatłoczonych parkingach pod uczelniami ? dodaje prezes Dinges.

Pierwszym krokiem jest zaproszenie do współpracy uczelni wyższych i organizacji studenckich. Już 12 stycznia br. odbędzie się pierwsze spotkanie, podczas którego zostaną omówione szczegóły koncepcji, a zarazem wysłuchane wnioski i uwagi środowiska akademickiego.

? Chcemy zacząć od rozmów ze studentami, ponieważ to właśnie w ten sposób będziemy mogli najlepiej określić dalszy plan działania. W końcu nikt inny nie określi nam lepiej specyficznych potrzeb tej grupy pasażerów, niż oni sami. Dzięki temu będziemy mogli dopracować formy naszej współpracy i razem promować transport kolejowy w regionie ? tłumaczy prezes Dinges.

Wśród pierwszych elementów, jakie pojawią się w ofercie, Koleje Śląskie przewidują m.in. bilety miesięczne na cały październik za symboliczną złotówkę dla studentów rozpoczynających akademicką przygodę, dodatkowe nocne pociągi od maja do października, którymi będzie można wracać z nocnych szaleństw w stolicy regionu lub innych miast aglomeracji, czy też specjalne pociągi na Juwenalia. Przy czym spółka nie wyklucza również innych form współpracy, w tym na przykład organizacji praktyk studenckich.

? Tak naprawdę wiele będzie zależeć od kreatywności samych studentów oraz ich macierzystych uczelni ? podkreśla prezes Dinges. ? Jesteśmy otwarci na wszelkiego rodzaju formy współpracy, na jakie tylko Koleje Śląskie będą sobie mogły pozwolić. Zresztą więcej o tym wszystkim na spotkaniu lub w naszym manifeście dotyczącym Roku Studenta, do przeczytania którego zachęcam ? dodaje.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Śląskie
  • Damian – 04.01.2017

    Promocyjny bilet miesięczny dla studenta za 1 zł to hańba !!!!. Studenci to grupa uprzywilejowana w tym kraju pod względem zniżek i na dodatek najbardziej roszczeniowa. To pracownicy KŚ nie mają a ni 1 % zniżki na przejazdy koleją w kraju a tu się chce takie promocje wdrażać bez konsultacji z załogą która wypracowuje zyski. Czy KŚ na to stać ?.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.