TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Rogatki otworzyły się, po czym przejechał pociąg
InfoRail.pl - Opublikowano: 23.03.2018 14:03:32
Rogatki otworzyły się, po czym przejechał pociąg (źródło: Policja)

Policja wyjaśnia, jak doszło do niebezpiecznej sytuacji na przejeździe kolejowym w Dobiegniewie (Lubuskie). Zaraz po otwarciu rogatek po torach przejechał kolejny pociąg. Nagrał to kierowca, który w ostatniej chwili wycofał auto.

Policja wyjaśnia, jak doszło do niebezpiecznej sytuacji na przejeździe kolejowym w Dobiegniewie (Lubuskie). Zaraz po otwarciu rogatek po torach przejechał kolejny pociąg. Nagrał to kierowca, który w ostatniej chwili wycofał auto.

Jak poinformował rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy, dzięki filmowi wszystko widać jak na dłoni. Sprawę wyjaśniają policjanci ze Strzelec Krajeńskich.

Zbigniew Wolny z zespołu prasowego PKP PLK poinformował PAP, że powołano komisję kolejową, która ma miesiąc na zbadanie przyczyny zdarzenia, tj. ustalenie, czy zawiniły urządzenia czy człowiek.

"Śledczy wykonali już szereg czynności procesowych. Wiemy, że dyżurna ruchu była trzeźwa. Natomiast policjanci wciąż dokładnie sprawdzają, czy wina za to zdarzenie to czynnik ludzki czy awaria rogatek. Dlatego prowadzone są czynności pod kątem art. 160 kodeksu karnego, czyli narażenia człowieka na utratę życia lub zdrowia" – powiedział Maludy.

Rzecznik dodał, że jedynie dzięki czujności i przezorności kierowców nie doszło do tragedii. Kierowcę z kamerą na pokładzie ostrzegł światłami kierowca stojący po drugiej stornie przejazdu - emerytowany policjant.

"Cała sytuacja pokazuje, jak ważne jest zachowanie uwagi i stosowanie zasady ograniczonego zaufania. Musimy mieć świadomość, że urządzenia techniczne lub ludzie odpowiedzialni za ich obsługę też mogą się pomylić. W tej sytuacji z pewnością nie pomylili się kierowcy, którzy zachowali się zdroworozsądkowo" – podkreślił Maludy.

Nagranie z incydentu lubuska policja prezentuje na swojej stornie internetowej. Do niebezpiecznej sytuacji doszło w minioną środę około godz. 16.30.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przejazd kolejowy
PKP PLK
Lubuskie
  • Artur Jakubiak – 24.03.2018

    Niby portal branżowy, a nawet nie podali czy przejazd kategorii A czy B

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.