TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Rhaetian Railway zamawia dodatkowo 20 ezt-ów od Stadlera
InfoRail.pl - Opublikowano: 15.06.2020 11:45:24
Rhaetian Railway zamawia dodatkowo 20 ezt-ów od Stadlera

Szwajcarskie koleje Rhaetian Railway skorzystały z opcji i zamówiły 20 dodatkowych jednostek elektrycznych od Stadlera.

Szwajcarskie koleje Rhaetian Railway skorzystały z opcji i zamówiły 20 dodatkowych jednostek elektrycznych od Stadlera.

Opcja ta jest kontynuacją pierwotnego zamówienia na 36 pociągów czteroczłonowych. Umowa została zawarta w 2016 r. Zakupy te wpisują się w realizowane plany modernizacyjne RhB pn. "Strategia 2030". Z dodatkowym kosztem nowego zamówienia wynoszącym 172,9 mln SFr, całkowita wartość nowej floty RhB to teraz 533,9 mln SFr.

Pierwsze składy mają rozpocząć kursowanie w tym roku na trasie Landquart - Davos - Filisur od późnej jesieni. Kolejne pociągi zostaną wprowadzone na trasę Landquart - Klosters - Davos / St Moritz w 2021 r.

Zaprojektowane dla sieci wąskotorowej 1000 mm RhB pociągi mogą osiągnąć maksymalną prędkość 120 km/h. Będą wyposażone w automatyczne sprzęganie w celu przyspieszenia eksploatacji, umożliwiając kursowanie w duecie.

RhB ma nadzieję, że nowe ezt-y o długości 76,44 m poprawią wydajność, komfort i dostępność dla pasażerów, oferując 164 miejsca, w tym dwa miejsca dla osób na wózkach inwalidzkich i 35 w pierwszej klasie. Będą one wyposażone w gniazdka elektryczne i system informacji pasażerskiej, a także wielofunkcyjne schowki na duże przedmioty, takie jak rowery, wózki i bagaż. Dostępność jest ułatwiona dzięki szerokim drzwiom i niskiej podłodze.

"Kolej Rhaetian i Stadler współpracują już od dziesięcioleci" – mówi Ansgar Brockmeyer, szef sprzedaży w Stadler. "Jesteśmy dumni, że przewoźnik zdecydował się zmodernizować swoją flotę za pomocą naszych solidnych i wysokiej jakości pociągów oraz że możemy teraz dostarczyć łącznie 56 składów" – dodał.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Stadler
Szwajcaria