TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Rezerwacje miejsc w pociągach REGIO i SKM na Pomorzu?
InfoRail.pl - Opublikowano: 17.05.2020 12:45:46
Rezerwacje miejsc w pociągach REGIO i SKM na Pomorzu?

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego proponuje wprowadzenie rezerwacji miejsc na przejazd w pociągach SKM i REGIO.

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego proponuje wprowadzenie rezerwacji miejsc na przejazd w pociągach SKM i REGIO.

Jak wskazuje gdański magistrat pomorscy urzędnicy zastanawiają się nad wprowadzeniem rezerwacji w pociągach Szybkiej Kolei Miejskiej i Przewozów Regionalnych. Przedstawiciele urzędu marszałkowskiego zwrócili się do przewoźników z wnioskiem o wprowadzenie systemu sprzedaży biletów na konkretne połączenia.

Jak mówi Michał Piotrowski, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego, wprowadzenie rezerwacji czy limitów na przejazdy ma zapewnić wypełnienie zaleceń związanych z ograniczeniem liczby pasażerów w pociągu.

Rezerwacja zdaniem przedstawicieli Urzędu jest konieczna, bo w pociągach - w przeciwieństwie do tramwaju czy autobusu, w których motorniczy może ocenić sytuację - taki monitoring jest trudniejszy do wykonania.

Przewoźnicy uważają, że to trudny do zrealizowania wymóg m.in. z powodu dużej wymiany pasażerów, uznawania biletów wydanych przez różnych przewoźników, zróżnicowanych form biletów. 

Na razie w tej kwestii nie zapadły żadne wiążące decyzje. Przed pandemią SKM uruchomiała dziennie 300 pociągów, po wprowadzeniu ograniczeń liczba pociągów zmniejszyła się o połowę. Od 16 maja na tory wyjedzie 10 dodatkowych składów.

W pierwszym etapie rezerwacje miałyby zostać wprowadzone w pociągach REGIO, kursujących na trasach Gdynia – Hel, Gdynia – Chojnice, Gdynia – Olsztyn, Gdynia – Bydgoszcz.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Przewozy Regionalne
PKP SKM
Gdańsk
Pomorskie
bilet