TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Remtrak będzie wykonywał naprawy wagonów krótkich serii
InfoRail.pl - Opublikowano: 16.09.2019 09:04:27 1 komentarz
Remtrak będzie wykonywał naprawy wagonów krótkich serii

PKP Intercity od kilku lat mają problemy ze znalezieniem wykonawców przeglądów okresowych wagonów krótkich serii, w tym sypialnych czy barowych. Rozwiązaniem ma być przekazanie realizacji tych prac do Remtraku.

PKP Intercity od kilku lat mają problemy ze znalezieniem wykonawców przeglądów okresowych wagonów krótkich serii, w tym sypialnych czy barowych. Rozwiązaniem ma być przekazanie realizacji tych prac do Remtraku.

Jak informowaliśmy na łamach InfoRail.pl w Idzikowicach rozpoczyna się właśnie III etap prac przy rozbudowie zakłady. To niewątpliwie zasługa Prezesa Remtraku Zbigniewa Ciemnego oraz przychylnego inwestycji Zarządowi PKP Intercity. Szefowie przewoźnika mają w tym jednak interes.

W Idzikowicach będziemy mogli wykonywać naprawy okresowe prawie wszystkich typów wagonów – potwierdza Zbigniew Ciemny. Wiadomo, że nie było chętnych na wykonywanie prac przy krótkich seriach (np. wagonach sypialnych czy restauracyjnych – red.). Teraz będziemy mogli naprawiać je samodzielnie – dodaje.

Przypomnijmy, że rozpoczynająca się kolejna inwestycja w Idzikowicach dla PKP Intercity Remtrak obejmuje budowę dwóch hal naprawczych. W jednej będą wykonywane naprawy zestawów kołowych i wózków, druga natomiast będzie przeznaczona do realizacji napraw lokomotyw i wagonów. Ponadto w ramach zadania inwestycyjnego powstaną dodatkowe budynki i pomieszczenia: budynek warsztatowo-socjalno-administracyjno-diagnostyczny, akumulatorownia, portiernia, magazyny na podzespoły, części, materiały, gazy techniczne, oleje i smary.    

Nowością w Idzikowicach są lokomotywy. Dotychczas zakład specjalizował się w naprawach wagonów. Teraz dołączają do nich także elektrowozy.

Będzie wykonywali naprawy okresowe P4 lokomotyw EP/U07, EP08 i EP09 – potwierdza Zbigniew Ciemny. Husarze na razie są obsługiwane przez producenta – dodaje. Jak zaznacza Marek Chraniuk, szef PKP Intercity Remtrak cały czas uczy się nowych pojazdów. Nie jest zatem wykluczone, że i EU44 niebawem zameldują się w Idzikowicach. W2024 roku kończy się umowa na ich utrzymanie z Siemensem.  

Jak poinformował szef Remtraku w Idzikowicach rocznie naprawianych będzie 2700 zestawów kołowych. Do tego należy dodać 90% prac poziomu P4 przy wagonach osobowych PKP Intercity, 25% poziomu P5 oraz 60% przeglądów P4 lokomotyw elektrycznych.     

Zbigniew Ciemny wyjaśnia, że na rynku nie ma podmiotów, które chciałyby wykonywać naprawy poziomu P4. Stąd rola Remtraku jest tak istotna. Są firmy, które chcą robić przeglądy P5, nikt nie chce wykonywać prac P4 – tłumaczy.  Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Remtrak
PKP Intercity
wagon
lokomotywa
P4
P5
Idzikowice
  • Daniel Kasprzak – 16.09.2019

    Czy remteak był by wstanie zrobić p5 ep09 ? Czy tak "wczesne" ich odstawienie nie jest trochę bez sensu ?

  • DarekP – 25.09.2019

    Do tej pory naprawy tych wagonów robiło Opole. Może prościej by było wcielić ten zakład do Remtraku? Byłoby i szybciej i większy rynek pracy.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.