TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Remont Mostu Gdańskiego trwa od listopada. I jest dopiero na półmetku
InfoRail.pl - Opublikowano: 01.04.2019 12:28:37
Remont Mostu Gdańskiego trwa od listopada. I jest dopiero na półmetku (mat. pras.)

Trwający od listopada 2018 roku remont Mostu Gdańskiego w Warszawie jest dopiero na półmetku. A to oznacza dalsze utrudnienia w kursowaniu pociągów.

Trwający od listopada 2018 roku remont Mostu Gdańskiego w Warszawie jest dopiero na półmetku. A to oznacza dalsze utrudnienia w kursowaniu pociągów.

PKP PLK podały dziś, że usuniętych zostało 9 starych przęseł kolejowego mostu. A nad Wisłą widać dopiero 2 nowe przęsła, które zostaną zamontowane po praskiej stronie.

PKP PLK twierdzą, że do tej operacji wykorzystywano specjalistyczne, ciężkie dźwigi, które na barkach zdejmowały stal z filarów. Jedna z nich zdążyła zostać już podtopiona… Równocześnie z rozbiórką rozpoczęły się montaże nowych przęseł. Na placu budowy od strony Wisłostrady nowe elementy były składane i umieszczane na specjalnych konstrukcjach, dzięki którym są transportowane na praską stronę mostu.

Utrudnienia na moście trwają znacznie dłużej niż od listopada. Od kilkudziesięciu już miesięcy pociągi jeżdżą tylko po jednym torze. Dodatkowo prace remontowe skutkują okresowymi zamknięciami trasy.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
most
Warszawa
remont
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.