TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Remont linii Bełchatów – Łowicz
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 20.06.2018 09:08:50 1 komentarz
Remont linii Bełchatów – Łowicz (foto: PKP PLK)

Około 35 mln zł przeznaczyły PKP Polskie Linie Kolejowe na modernizację linii w Łódzkiem pomiędzy Bełchowem i Łowiczem. Planowana jest m.in. wymiana torów, sieci trakcyjnej, przebudowa peronów oraz wiat.

Około 35 mln zł przeznaczyły PKP Polskie Linie Kolejowe na modernizację linii w Łódzkiem pomiędzy Bełchowem i Łowiczem. Planowana jest m.in. wymiana torów, sieci trakcyjnej, przebudowa peronów oraz wiat. Podczas prac pociągi będą kursować po jednym torze.

Jak poinformował rzecznik PKP PLK Mirosław Siemieniec, roboty budowlane, które objęły jeden tor na odcinku Bełchów – Placencja już się rozpoczęły. Trwa demontaż torów i podkładów oraz sieci trakcyjnej, powstają fundamenty dla konstrukcji wsporczych trakcji, a na przystanku Bobrowniki przebudowywany jest peron.

W sierpniu prace będą kontynuowane na drugim torze, natomiast całość ma być gotowa do końca października. Podczas prowadzenia inwestycji pociągi będą poruszać się po jednym torze; za część składów Przewozów Regionalnych zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa - szczegółowe informacje można znaleźć w internecie na stronie www.portalpasazera.pl .

Według planów PKP PLK, między Bełchowem a Łowiczem zostaną wymienione tory, przebudowana zostanie sieć trakcyjna oraz urządzenia sterowania ruchem kolejowym. Nowe rozjazdy, wyposażone w urządzenia elektrycznego ogrzewania, zapewnią sprawny przejazd pociągów.

Przewoźnik zapowiada, że w przyszłości zlikwidowane zostaną ograniczenia prędkości na modernizowanym odcinku; obecnie składy kursują 100 km/h. Ma też poprawić się przepustowość linii, dzięki czemu z trasy skorzysta większa liczba składów. Zdaniem rzecznika PKP PLK, możliwa będzie jazda pociągów pasażerskich z prędkością do 120 km/h, a po wybudowaniu podstacji trakcyjnej w 2022 r. składy pojadą nawet 160 km/h.

Pasażerowie zyskają wygodny dostęp do pociągów na przystanku Bobrowniki, gdzie podwyższone i przebudowane zostaną dwa perony. Powstaną też nowe wiaty, ławki i tablice informacyjne, a obiekty zostaną dostosowane do potrzeb osób o ograniczonej możliwości poruszania się.

Prace na odcinku Bełchów – Łowicz realizowane są ze środków krajowych. W latach 2020-2021 PLK planują kolejne roboty między Łowiczem a Skierniewicami o wartości ok. 40 mln zł. Dzięki temu od 2022 r. czas podróży na trasie Łowicz – Skierniewice ma być krótszy o ok. 10 minut.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
Łowicz
Bełchatów