TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Rekordowy wynik pociągu `Słoneczny`
InfoRail.pl - Opublikowano: 23.10.2018 10:02:58
Rekordowy wynik pociągu `Słoneczny` (foto: KM)

Wakacyjny pociąg Kolei Mazowieckich - "Słoneczny" – od czerwca do końca sierpnia wybrało blisko 120 tysięcy osób, co jest rekordowym wynikiem w historii jego kursowania.

Wakacyjny pociąg Kolei Mazowieckich - "Słoneczny" – od czerwca do końca sierpnia wybrało blisko 120 tysięcy osób, co jest rekordowym wynikiem w historii jego kursowania.

Jak poinformował przewoźnik w ciągu czternastu edycji w podróż "Słonecznym" wybrało się w sumie ponad 1 120 tysięcy osób.

Pociąg "Słoneczny" uruchomiliśmy już po raz czternasty. Zainteresowanie tym połączeniem nie słabnie od 2005 roku, a potwierdzeniem jest osiągnięta w tym roku rekordowa frekwencja – blisko 120 tysięcy przewiezionych osób – mówi Dariusz Grajda, członek zarządu, dyrektor handlowy KM.

W wakacje, na pokładzie "Słonecznego" zostały przeprowadzone badania satysfakcji Klienta. Ponad połowę badanych stanowiły osoby, które już wcześniej podróżowały tym pociągiem. Pozostali to nowi Klienci (49,6%), którzy w większości o ofercie dowiedzieli się z Internetu oraz rekomendacji znajomych. Większość podróżnych bardzo dobrze oceniło obsługę przez drużynę konduktorską oraz przygotowanie wagonów do jazdy (czystość w pociągach) – 94% zadowolonych klientów. Pozytywnie oceniany był także czas przejazdu. W ocenie pasażerów cena biletu na pociąg "Słoneczny" jest adekwatna do oczekiwań.

To wynik, z którego jesteśmy dumni, a zapracowali na niego pracownicy obsługujący i przygotowujący pociąg do jazdy. To właśnie na drużynie pociągowej spoczywa ta największa odpowiedzialność, czyli zapewnienie bezpiecznego przejazdu, a pracownicy zaplecza technicznego dbają o sprawność działania wszystkich systemów wagonów piętrowych i lokomotywy, które obsługują "Słoneczny". Dziękuję wszystkim pracownikom, którzy przygotowywali ten pociąg do wyjazdu na szlak i tym, którzy go obsługiwali - mówi Dariusz Grajda.

W swój pierwszy w tym roku kurs z pasażerami, "Słoneczny" ruszył 23 czerwca ze stacji Warszawa Zachodnia, zabierając 630 osób. Sezon zakończył 2 września na stacji Warszawa Zachodnia. Zalet tego połączenia jest wiele: przede wszystkim atrakcyjna cena - bilet normalny do Trójmiasta kosztuje 45 zł, a do Ustki 60 zł. Ze zniżek mogą korzystać uczniowie i studenci. W pociągu można bezpłatnie przewieźć psa lub rower. Na pokładzie jest dostępny catering. Dodatkowo "Słoneczny" ma atrakcyjny czas przejazdu, bo podróż z Warszawy do Trójmiasta trwa niewiele ponad 3 godziny i to w komfortowych warunkach: przestronnych, klimatyzowanych wagonach piętrowych, które są także przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Mazowieckie
Słoneczny
Ustka
Trójmiasto