TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Rekordowy styczeń Kolei Małopolskich
UMWM InfoRail.pl - Opublikowano: 28.02.2017 09:30:04 3 komentarze
Rekordowy styczeń Kolei Małopolskich

To kolejny sukces wojewódzkiego przewoźnika. W styczniu 2017 r. Koleje Małopolskie przewiozły 451 tysięcy pasażerów. W porównaniu do stycznia ubiegłego roku liczba ta wzrosła o ponad 60%.

Nie tak dawno podsumowaliśmy ubiegły rok, który nasza spółka zamknęła z rewelacyjnymi wynikami: w 2016 roku liczba pasażerów Kolei Małopolskich wzrosła w porównaniu do 2015 roku o blisko 3 mln osób, czyli aż o 166%! Dobra passa trwa dalej. Nie mam wątpliwości, że tak dobre wyniki są dla nas dowodem na to, że warto inwestować w transport kolejowy w Małopolsce ? co samorząd województwa czyni konsekwentnie od kilku lat. Utworzenie własnej spółki przewozowej, potężne środki zainwestowane w nowoczesny tabor przynoszą założony przez nas skutek: mieszkańcy i turyści coraz chętniej stawiają na kolej, przekonując się, że to nie tylko najtańszy sposób podróży po naszym regionie, ale też najwygodniejszy ? mówi marszałek Jacek Krupa.

Jak wynika z danych, niesłabnącym zainteresowaniem podróżnych cieszy się dalej trasa SKA 1, czyli Kraków Główny ? Wieliczka Rynek Kopalnia. To właśnie tu padł kolejny rekord ? w styczniu 2017 po raz pierwszy liczba pasażerów przewiezionych w ciągu miesiąca przekroczyła 200 tys. osób i była aż o 65% wyższa niż w styczniu ub. r.

Z kolei między portem Lotniczym Kraków-Balice a stacją Kraków Główny na podróż pociągiem zdecydowało się 115 tys. osób ? czyli o 55% więcej niż w styczniu ub. roku. Co ciekawe, podróżni, którzy przyjechali na lotnisko Kolejami Małopolskimi stanowią 31% wszystkich osób odprawionych przez port lotniczy w styczniu.

- Trasa SKA1 cieszy się ogromną popularnością. Już teraz, w ciągu doby, nasze pociągi przewożą średnio 12 tysięcy osób, z czego na odcinku Wieliczka Rynek Kopalnia ? Kraków Główny podróżuje aż 8 tysięcy osób ? dodaje marszałek Jacek Krupa.

Warto dodać, że coraz większym powodzeniem cieszy się uruchomiona w grudniu 2016 r. trasa SKA3 Kraków Główny ? Tarnów (wraz z wybranymi pociągami wydłużonymi do Nowego Sącza i Krynicy-Zdroju). Łączna liczba podróżnych w styczniu 2017 r. na tej trasie to 135 tys. osób. 28 pociągami Kolei Małopolskich każdego dnia na tej trasie podróżuje około 4,5 tys. osób.Sprawdź też:
Koleje Małopolskie
 • pasażer – 28.02.2017

  Marszałku Krupa! Dlaczego nie ma normalnego pociągu do Krynicy, który odjeżdżałby ok 9 z Krakowa (skomunikowanego z pociągami z Katowic, Wrocławia, Kielc, Częstochowy) na ok 13 w Krynicy i powrót na ok 18 do Krakowa żeby móc wrócić. Ten pociąg jest KONIECZNY dla kuracjuszy, którzy muszą jechać do kurortu rozklekotanymi busami...

 • www – 28.02.2017

  @pasażer Pociągi regionalne chyba powinny jednak jeździć w pierwszej kolejności dla mieszkańców. Codziennie do Krynicy jadą kuracjusze? Bez żartów. A co do busów to akurat w Krynicy rozklekotanych busów jeździ relatywnie mało. Raczej jest na czym oko zawiesić.
  Nie zmienia to faktu, że ilość pociągów do i z Krynicy jest zbyt mała, a w efekcie te pociągi są raczej mało potrzebne.

 • senator – 11.03.2017

  @www
  Latem codziennie. Wiele osób przyjeżdża na 10-20 dni w zależności od posiadanej kasy i/lub urlopu. Aut jest tyle, że pod sanatoriami nie ma gdzie zaparkować.

  Pisanie, że pociągi dla mieszkańców jest bez sensu, ponieważ główną rolą pociągów jest przesadzenie ludzi z aut i busów. Mieszkańcy Krakowa raczej nie jeżdżą pociągami, 90% pasażerów jeździ do/z Krakowa, z czego znaczna ilość do mieszkańcy sąsiednich województw.

  Ostatnio widziałem nawet busa z siedzeniami jak w metrze. Kto to dopuszcza do ruchu?

Dodaj komentarz

Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.