TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Rekordowy rok WKD. Ponad 8,5 mln pasażerów
- Opublikowano: 15.01.2019 09:33:05
Rekordowy rok WKD. Ponad 8,5 mln pasażerów

Warszawska Kolej Dojazdowa z rekordowym wynikiem przewozowym w 2018 roku.

Warszawska Kolej Dojazdowa z rekordowym wynikiem przewozowym w 2018 roku.

Przewoźnik podał statystyki dotyczące ubiegłym roku. Z danych wynika, że "WuKaDką" podróżowało 8 599 773 pasażerów. Jest to najlepszy wynik przewozowy od 2001 roku kiedy to spółka rozpoczęła samodzielną działalność gospodarczą.

Przełomowy moment nastąpił 12 grudnia, na stacji Podkowa Leśna Główna kiedy pasażer kupujący bilet w kasie stał się tym 8 milionowym.

Na niewątpliwy sukces wpłynął m.in. remont infrastruktury kolejowej na linii nr 447 na odcinku Warszawa Włochy – Grodzisk Mazowiecki. Wtedy część pasażerów składów Kolei Mazowieckich postanowiło przesiąść się do pociągów WKD.

Drugim z powodów była przeprowadzona modernizacja infrastruktury kolejowej (analogiczny czas w 2017 roku). Przewidziane prace obejmowały naprawę torowiska wraz z obiektem inżynieryjnym na odcinku Komorów — Podkowa Leśna.

Dotychczasowy rozkład jazdy pociągów spółki nie był poddawany radykalnym zmianom. Dzięki czemu występowała wysoka punktualność składów (ok. 99,5% wg danych UTK za 9 miesięcy 2018 roku).

Przewoźnik nie próżnował w sektorze ubogacania ofert dla pasażerów. Warto wspomnieć o bezpłatnym przewozie roweru w weekendy i święta, poprawie propozycji przejazdowych dla seniorów, a także wprowadzeniu biletów miejskich na obszarze miast: Podkowy Leśnej i Pruszkowa.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
WKD
pasażer
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.