TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Rekordowy rok w Niemczech
DPA Tomasz Larczyński, TransInfo - Opublikowano: 02.01.2017 23:36:59 1 komentarz
Pociągi i autobusy w niemieckich przewozach aglomeracyjnych i regionalnych z nieustannie rosnącą liczbą pasażerów

Pociągi i autobusy w niemieckich przewozach aglomeracyjnych i regionalnych z nieustannie rosnącą liczbą pasażerów

Stale coraz więcej Niemców przenosi się do miast. Koncentracja ludności w naturalny sposób sprzyja zaś rozwojowi transportu publicznego, oczywiście o ile się go celowo nie sabotuje (co z naszego podwórka znamy niestety całkiem dobrze).

Związek Niemieckich Przewoźników (Verband Deutscher Verkehrsunternehmen) ogłosił, że 2016 rok jest dla jego członków kolejnym rekordowym. Wstępne badania sondażowe pokazują, że w tym roku osiągnięto imponującą liczbę 10,2 mld podróży w publicznym transporcie regionalnym i aglomeracyjnym, co daje o 1,8% więcej niż w 2015 r.

Liczby te rosną nieprzerwanie od 1997 r. "Transport publiczny jest i pozostaje podstawą wszechstronnej, przyjaznej dla środowiska i wydajnej mobilności w Niemczech", powiedział Niemieckiej Agencji Prasowej przewodniczący stowarzyszenia Jürgen Fenske. "Chcemy i musimy nadal rosnąć, aby sprostać przyszłym wyzwaniom dla transportu miejskiego, na przykład związanym ze zmianami klimatycznymi" ? podkreślił Fenske.

Urbanizacja powoduje wzrosty w sektorze transportu kolejowego aglomeracyjnego, tramwajowego i metra, podczas gdy transport autobusowy ogólnie rzecz biorąc zachowuje stabilny poziom. Dokładne dane VDV chce ogłosić 25 stycznia.

Według szacunków Związku autobusy i pociągi zastępują w Niemczech codziennie 20 mln podróży samochodowych. Dla dalszego rozwoju niezbędne są pewne zmiany prawne oraz odpowiednie współfinansowanie przez władze federalne i krajowe (samorządowe), powiedział Fenske. Ostatnio przemysł otrzymał, na przykład, silniejszego wsparcie dla produkcji autobusów elektrycznych.

Na około 450 niemieckich operatorów regionalnych zdecydowaną większość stanowią przedsiębiorstwa samorządowe, w tym głównie gminne i miejskie.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Niemcy
przewozy regionalne
przewozy aglomeracyjne
urbanizacja
zrównoważony transport
wzrost
  • andrzejh69 – 03.01.2017

    Jest wzrost bo nowi uciekinierzy z trzeciego świata jeżdżą transportem publicznym, a sądzę że rodowici Niemcy zostali przy transporcie indywidualnym.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.