TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Rekordowy rok w Niemczech
DPA Tomasz Larczyński, TransInfo - Opublikowano: 02.01.2017 23:36:59 1 komentarz
Pociągi i autobusy w niemieckich przewozach aglomeracyjnych i regionalnych z nieustannie rosnącą liczbą pasażerów

Pociągi i autobusy w niemieckich przewozach aglomeracyjnych i regionalnych z nieustannie rosnącą liczbą pasażerów

Stale coraz więcej Niemców przenosi się do miast. Koncentracja ludności w naturalny sposób sprzyja zaś rozwojowi transportu publicznego, oczywiście o ile się go celowo nie sabotuje (co z naszego podwórka znamy niestety całkiem dobrze).

Związek Niemieckich Przewoźników (Verband Deutscher Verkehrsunternehmen) ogłosił, że 2016 rok jest dla jego członków kolejnym rekordowym. Wstępne badania sondażowe pokazują, że w tym roku osiągnięto imponującą liczbę 10,2 mld podróży w publicznym transporcie regionalnym i aglomeracyjnym, co daje o 1,8% więcej niż w 2015 r.

Liczby te rosną nieprzerwanie od 1997 r. "Transport publiczny jest i pozostaje podstawą wszechstronnej, przyjaznej dla środowiska i wydajnej mobilności w Niemczech", powiedział Niemieckiej Agencji Prasowej przewodniczący stowarzyszenia Jürgen Fenske. "Chcemy i musimy nadal rosnąć, aby sprostać przyszłym wyzwaniom dla transportu miejskiego, na przykład związanym ze zmianami klimatycznymi" ? podkreślił Fenske.

Urbanizacja powoduje wzrosty w sektorze transportu kolejowego aglomeracyjnego, tramwajowego i metra, podczas gdy transport autobusowy ogólnie rzecz biorąc zachowuje stabilny poziom. Dokładne dane VDV chce ogłosić 25 stycznia.

Według szacunków Związku autobusy i pociągi zastępują w Niemczech codziennie 20 mln podróży samochodowych. Dla dalszego rozwoju niezbędne są pewne zmiany prawne oraz odpowiednie współfinansowanie przez władze federalne i krajowe (samorządowe), powiedział Fenske. Ostatnio przemysł otrzymał, na przykład, silniejszego wsparcie dla produkcji autobusów elektrycznych.

Na około 450 niemieckich operatorów regionalnych zdecydowaną większość stanowią przedsiębiorstwa samorządowe, w tym głównie gminne i miejskie.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Niemcy
przewozy regionalne
przewozy aglomeracyjne
urbanizacja
zrównoważony transport
wzrost
  • andrzejh69 – 03.01.2017

    Jest wzrost bo nowi uciekinierzy z trzeciego świata jeżdżą transportem publicznym, a sądzę że rodowici Niemcy zostali przy transporcie indywidualnym.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!