TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Rekordowy rok Kolei Małopolskich, warto inwestować!
InfoRail.pl - Opublikowano: 07.02.2017 22:40:44 3 komentarze
Rekordowy rok Kolei Małopolskich, warto inwestować!

Wojewódzka spółka kolejowa zamyka rok ze świetnymi wynikami, w ciągu ostatniego roku liczba pasażerów Kolei Małopolskich wzrosła o blisko 3 mln osób, czyli aż o 166%. To jeden z większych skoków jaki zanotowali przewoźnicy kolejowi w kraju.

Wojewódzka spółka kolejowa zamyka rok ze świetnymi wynikami, w ciągu ostatniego roku liczba pasażerów Kolei Małopolskich wzrosła o blisko 3 mln osób, czyli aż o 166%. To jeden z większych skoków jaki zanotowali przewoźnicy kolejowi w kraju.

Rok 2016 był bez wątpienia dobry dla transportu kolejowego. Z wyliczeń Urzędu Transportu Kolejowego wynika, że podróż pociągiem wybrało 292,4 mln pasażerów, czyli o ponad 12 mln osób więcej niż w 2015 roku. Wśród spółek, które zanotowały największy wzrost liczby pasażerów, są także Koleje Małopolskie, które w 2016 roku przewiozły prawie 4,8 mln osób. W porównaniu do 2015 roku (ponad 1,8 mln) oznacza to wzrost o blisko 166%.

Tak dobre wyniki są dla nas dowodem na to, że warto inwestować w transport kolejowy w Małopolsce ? co samorząd województwa czyni konsekwentnie od kilku lat. Utworzenie własnej spółki przewozowej, potężne środki zainwestowane w nowoczesny tabor przynoszą założony przez nas skutek: mieszkańcy i turyści coraz chętniej stawiają na kolej, przekonując się, że to nie tylko najtańszy sposób podróży po naszym regionie, ale też najwygodniejszy ? przekonuje marszałek Jacek Krupa.

Jak dodaje marszałek Małopolski, w najbliższym czasie na małopolskie tory wyjadą kolejne nowoczesne impulsy, które województwo kupiło dzięki środkom z funduszy unijnych. Całość umowy opiewa na 305 mln zł.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Małopolskie
  • Tomek – 08.02.2017

    i dlatego że jest tak dobrze to urzędasy postanowiły podnieść ceny biletów za przejazd KMŁ...

  • kolejFAN – 09.02.2017

    @ Tomek: nie tylko KMŁ, taryfa jest wspólna więc PRy np, do Tarnowa też zdrożały tak jak i KMŁ. Nakupili składów, teraz trzeba je spłacać no to bach! po kieszeni podróżnych.

  • prs – 09.02.2017

    Stopień zapóźnień kolejowych w Małopolsce jest olbrzymi. m.in. obecnie ruszyła nareszcie modernizacja lini Kraków-Katowice po już blisko 10 letniej niemocy- dziś nie ulega wątpliwości blokowana przez rządzącą wcześniej sitwę PO-PSL. Jak ta modernizacja się skończy to dopiero będą skoki w przewozach. Skoro obecnie panujący marszałek też z PO się chwali to może niech poda jakie spadki w przewozach zanotowały koleje w Małopolsce w ciągu ostatnich lat kiedy kolej wpadła w stan wręcz agonalny

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.