TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Rekordowy pierwszy kwartał w PKP Intercity – ponad 9 mln pasażerów
PKP INTERCITY InfoRail.pl - Opublikowano: 08.05.2017 14:15:30 2 komentarze
Rekordowy pierwszy kwartał w PKP Intercity – ponad 9 mln pasażerów

PKP Intercity nie zwalniają tempa i notują kolejne wzrosty. W pierwszym kwartale 2017 roku z usług przewoźnika skorzystało o 14% więcej pasażerów niż w analogicznym okresie 2016 roku.

PKP Intercity nie zwalniają tempa i notują kolejne wzrosty. W pierwszym kwartale 2017 roku z usług przewoźnika skorzystało o 14% więcej pasażerów niż w analogicznym okresie 2016 roku.

To najlepszy wynik za styczeń, luty i marzec, jaki osiągnęła spółka od 2010 roku. Praca eksploatacyjna za pierwsze trzy miesiące wyniosła ponad 14 mln pociągokilometrów.

PKP Intercity na ścieżce dynamicznego wzrostu

Już od dwóch lat PKP Intercity utrzymuje rosnący trend w przewozach. Początek bieżącego roku okazał się również udany dla przewoźnika. Od stycznia do marca 2017 roku na pokładach pociągów

PKP Intercity podróżowało łącznie ponad 9,3 mln pasażerów, generując blisko 14% wzrost w stosunku do analogicznego okresu 2016 roku. Praca eksploatacyjna za pierwsze trzy miesiące 2017 roku osiągnęła poziom ponad 14 mln pociągokilometrów, co stanowi 3% wzrost w porównaniu z pierwszym kwartałem 2016 roku. Dane te wskazują zatem, że wzrost liczby pasażerów to nie tylko zasługa uruchamiania nowych połączeń ale wyższej frekwencji w już kursujących pociągach.

Pierwszy kwartał w liczbach

Wzrost liczby pasażerów jest widoczny wśród wszystkich grup podróżnych. Z usług PKP Intercity skorzystało o 27% więcej seniorów, 26% rodzin i 10% studentów niż w tym samym czasie rok wcześniej. W minionym kwartale najwyższą frekwencję odnotowano w pociągach kursujących na linii Warszawa - Kraków. Natomiast najwyższe wzrosty osiągnięto m.in. na trasach pomiędzy Białymstokiem a Warszawą (+71%), Krakowem a Przemyślem (+55%), Olsztynem a Warszawą (+43%), Kielcami a Warszawą (43%) czy Krakowem a Łodzią (+41%).

Bilety online zyskują popularność

Pasażerowie PKP Intercity coraz częściej kupują bilety za pośrednictwem kanałów zdalnych. W pierwszym kwartale 2017 roku 26% więcej podróżnych, niż w analogicznym okresie ubiegłego roku, kupiło bilet internetowy. Wraz z rosnącą sprzedażą online, rozwijana jest oferta dostępna w internetowym systemie. Na początku marca br. PKP Intercity wprowadziło kolejne udogodnienie. Pasażerowie zyskali możliwość zakupu online biletów z różnymi zniżkami w jednej transakcji. Dzięki temu podróżni mogą nabyć Bilet Rodzinny czy wybrać ofertę Duża Rodzina bez wychodzenia z domu.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
  • bun – 09.05.2017

    Wzrost o 30% względem 2015. WOW. Tylko dlaczego mam przeczucie że PIC zmarnuje tę szansę. Ci co teraz testują nowe ezt-y, niedługo pójdą po rozum do głowy i stwierdzą, że jednak za wolno i za drogo i wrócą do komunikacji samochodowej/autobusowej.

  • G.kolejarz – 06.06.2017

    PKP IC powinna dalej pozyskiwać tabor nowy i zmodernizowany i nie może się to wlec tak długo jak dotychczas. Pasażer oczekuje wygód. Klimatyzacja,internet,telewizja pokładowa itd itp.Rozsądna prędkość pociągów. Powinna zniknąć TLK której standard to lata 80.Wagony te muszą zostać zastąpione nowymi lub używanymi o współczesnych standardach.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.