TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Rekordowe wyniki przewozowe na kolei w 2016 r.
MIB, PAP kom/ mgost/ tl/ PAP - Opublikowano: 02.08.2017 11:32:09
MIB: rekordowe wyniki przewozowe na kolei w 2016 r. (komunikat)

MIB informuje: o 12 milionów, czyli o 4 proc. rok do roku, wzrosła liczba pasażerów kolei w 2016 r. Według Urzędu Transportu Kolejowego to najlepszy wynik od 2002 r. Rekordowy wzrost zanotowały także przewozy intermodalne

MIB informuje: o 12 milionów, czyli o 4 proc. rok do roku, wzrosła liczba pasażerów kolei w 2016 r. Według Urzędu Transportu Kolejowego to najlepszy wynik od 2002 r. Rekordowy wzrost zanotowały także przewozy intermodalne.

Wyniki przewozowe za ostatni rok napawają optymizmem. Po wielu latach Polacy wreszcie wracają na kolej. Jestem przekonany, że mimo pewnych niedogodności związanych z modernizacją infrastruktury, ta tendencja się utrzyma. Prace remontowe na kolei są konieczne, by lepiej i wygodniej łączyć Polskę - powiedział minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.

Według UTK w 2016 r. polski rynek transportu kolejowego rozwijał się dynamiczne. Liczba pasażerów wzrosła o 12 milionów z 280,3 do 292,5 mln, czyli o ponad 4 proc. To najlepszy wynik od 2002 r., kiedy to z usług kolei skorzystało 304 mln pasażerów. Wzrost zanotowano drugi rok z rzędu.

W przewozach towarowych wyniki utrzymywały się na podobnym poziomie jak w 2015 r. Nastąpił jednocześnie największy w historii wzrost przewozów intermodalnych. Liczba przetransportowanych jednostek wzrosła w porównaniu do 2015 r. o ponad 27 proc., a liczba TEU (twenty-foot equivalent unit – jednostka odpowiadająca standardowemu kontenerowi, przewożonemu statkami, pociągami czy ciężarówkami) prawie o 25 proc. Masa ładunków w transporcie intermodalnym wzrosła w porównaniu z 2015 r. o 2,4 mln ton, z 10,4 mln ton do 12,8 mln ton.

Dane pochodzą ze Sprawozdania z funkcjonowania rynku transportu kolejowego w 2016 r. opublikowanego przez UTK. (PAP)


kom/ mgost/

WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Wzrost
statystyki
przewozy osobowe
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.