TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Rekordowe półrocze w przewozach pasażerskich
InfoRail.pl - Opublikowano: 27.07.2017 13:49:49 1 komentarz
Rekordowe półrocze w przewozach pasażerskich

W pierwszym półroczu 2017 r. liczba pasażerów przekroczyła 150 mln. To najwyższy wynik osiągnięty przez ostatnie 10 lat – poinformował Urząd Transportu Kolejowego.

W pierwszym półroczu 2017 r. liczba pasażerów przekroczyła 150 mln. To najwyższy wynik osiągnięty przez ostatnie 10 lat – poinformował Urząd Transportu Kolejowego.

W każdym z miesięcy 2017 r. (z wyjątkiem lutego) liczba pasażerów przekroczyła 25 mln. Rok wcześniej statystycznie pociągami podróżowało 24,4 mln pasażerów miesięcznie. Przez pierwsze sześć miesięcy 2017 roku z usług kolei skorzystały 153,32 mln pasażerów. Ostatnio zbliżony wynik udało się osiągnąć w pierwszym półroczu 2008 roku, w którym to przewieziono ponad 145 mln pasażerów.

Z danych Urzędu Transportu Kolejowego wynika, że utrzymuje się pozytywny trend z poprzedniego roku. Pasażerowie wracają na kolej co może cieszyć. Powodem do radości mogą być też poprawiające się wyniki przewozów towarowych – podkreśla Ignacy Góra, Prezes UTK.

Dane z pierwszego półrocza 2017 r. w porównaniu z danymi z roku poprzedniego wskazują wzrost liczby pasażerów o 5,1%, a pracy przewozowej o 9,1 %. Większość przewoźników odnotowała przyrost liczby pasażerów: Koleje Małopolskie o 42%, Koleje Dolnośląskie o 27%, PKP Intercity o 15%, Koleje Mazowieckie o 6%, a Przewozy Regionalne o 4%. Największym wzrostem może pochwalić się jednak Łódzka Kolej Aglomeracyjna - ponad 50%.

W czerwcu 2017 r. liczba pasażerów i praca przewozowa były wyższe odpowiednio o 5,6% i 12,1% niż w czerwcu 2016. Na wynik wpływ miało duże zainteresowanie podróżami dalekobieżnymi, co przełożyło się również na wzrost średniej odległości przejazdu pasażera o 4 km do 70 km.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
UTK
rynek
  • G.kolejarz – 28.07.2017

    O pasażera trzeba dbać. Więcej połączeń, dobry tabor ,sensowna prędkość przekładają się na wzrost liczby pasażerów.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.