TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

REGIOkarty nie ma w Bilkomie. I nie wiadomo czy będzie
InfoRail.pl - Opublikowano: 06.08.2020 12:45:09
REGIOkarty nie ma w Bilkomie. I nie wiadomo czy będzie

Ministerstwo Infrastruktury wypowiedziało się na temat utrudnień związanych z korzystaniem z REGIOkarty.

Ministerstwo Infrastruktury wypowiedziało się na temat utrudnień związanych z korzystaniem z REGIOkarty.

Wiceminister Andrzej Bittel wskazał, że REGIOkarta jest produktem przewoźnika. Jest to imienna karta zniżkowa uprawniająca do zakupu biletów jednorazowych i okresowych ze zniżką wg taryfy RAZEM w dowolnych relacjach na wszystkie pociągi tego przewoźnika, z zachowaniem zniżek wynikających z uprawnień do ulg ustawowych.

Na podstawie umów zawartych z innymi przewoźnikami regionalnymi, bilety wydane na podstawie REGIOkarty są honorowane w pociągach: Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, Kolei Śląskich, Kolei Wielkopolskich, Arriva RP, Kolei Małopolskich, Kolei Dolnośląskich. W przypadku serwisu Bilkom bilety te honorowane są przez dwóch przewoźników, tj. Koleje Małopolskie oraz Łódzka Kolej Aglomeracyjna. Brak honorowania biletów wydanych przez serwis Bilkom (w tym biletów na podstawie REGIOkart) przez innych przewoźników wynika z przyczyn technicznych związanych z koniecznością odczytu kodów 2D przez czytniki będące w posiadaniu tych przewoźników. Powyższe wymaga zmian w oprogramowaniu terminali mobilnych w zakresie czytania kodów 2D u innych przewoźników regionalnych – wskazał Bittel.

PKP Informatyka w ramach planowanego do uruchomienia po roku 2023 Centralnego Systemu Sprzedaży Biletów planuje rozwiązania umożliwiające obsługę wszystkich nowoczesnych terminali w zakresie potwierdzania kodów biletów kupowanych przez podróżnych we wszystkich kanałach sprzedaży – dodał wiceminister.

Wyjaśnił ponadto, że zgodnie z Zasadami i Warunkami stosowania Wspólnego Biletu, bilet według tej oferty można nabyć z zastosowaniem opłat normalnych lub z ulgą ustawową. Zniżki wynikające z ofert handlowych poszczególnych przewoźników, takich jak np. bilety wg taryfy RAZEM, wydane na podstawie REGIOkarty, nie są stosowane. Cena biletu w ramach Wspólnego Biletu na przejazd pociągami przewoźników regionalnych jest ustalana na podstawie specjalnego cennika, w którym są określone stawki opłat bazowych.  


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Przewozy Regionalne
Ministerstwo Infrastruktury
Andrzej Bittel
bilet