TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

RegioJet szykuje nowe wagony na linię R8
InfoRail.pl - Opublikowano: 21.10.2019 10:15:23
RegioJet szykuje nowe wagony na linię R8 (wiz. RegioJet)

RegioJet przedstawił wizualizacje wagonów, które pojawią się w składach pociągów ekspresowych na linii R8 między Brnem a Bohuminem.

RegioJet przedstawił wizualizacje wagonów, które pojawią się w składach pociągów ekspresowych na linii R8 między Brnem a Bohuminem.

Połączenia mają funkcjonować przez osiem lat od zmiany rozkładu w grudniu. Podstawę taboru będą stanowić wagony zakupione od Deutsche Bahn, które są obecnie w trakcie przebudowy. Według firmy pozyskano już wszystkich maszynistów, kończy się też rekrutacją personelu pokładowego.

RegioJet chce kursować składami złożonymi z co najmniej pięciu wagonów Bvcmbz, Klimatyzowanych i przystosowanych do kursowania z prędkością do 200 km/h. Część z nich wyjechała już na trasę Praga - Koszyce, większość jednak jest przygotowywana do obsługi pociągu ekspresowego. W sumie przewoźnik potrzebuje 7 zestawów i jednego rezerwowego.

Wagony zakupione od DB przechodzą obecnie przebudowę wnętrza. Pasażerowie będą podróżować w sześcioosobowych przedziałach. Wagony będą też przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Będzie też specjalna przestrzeń dla dzieci, a także miejsce do przewozu 13 rowerów. Pasażerowie będą mieli dostęp do WiFi oraz gniazdka do ładowania elektroniki.   


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
RegioJet
wagon
Brno
Bohumin
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.