TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Radomiak przez CMK, ruszają remonty na liniach do Skierniewic i obwodowej
InfoRail.pl - Opublikowano: 19.02.2017 23:46:50 3 komentarze
Radomiak przez CMK, ruszają remonty na liniach do Skierniewic i obwodowej

Koleje Mazowieckie poinformowały o kolejnych utrudnieniach w kursowaniu pociągów. Z ciekawostek trzeba wskazać "Radomiaka", który do Radomia pojedzie CMK. Rusza też remont linii do Grodziska Mazowieckiego.

Koleje Mazowieckie poinformowały o kolejnych utrudnieniach w kursowaniu pociągów. Z ciekawostek trzeba wskazać "Radomiaka", który do Radomia pojedzie CMK. Rusza też remont linii do Grodziska Mazowieckiego.

Zmiany i utrudnienia związane są z pracami modernizacyjnymi prowadzonymi przez zarządcę infrastruktury PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Najważniejsze zmiany w kursowaniu pociągów na poszczególnych liniach od 12 marca do 10 czerwca 2017 r.:

Linia nr R1 Warszawa ? Skierniewice

Od 4 maja rozpocznie się pierwszy etap prac związanych z remontem odcinka Warszawa Włochy ? Grodzisk Mazowiecki. Zamknięty zostanie tor nr 1 i pociągi dalekobieżne będą kursowały po jednym czynnym torze oraz po torach podmiejskich. W związku z tym zmienią się godziny kursowania pociągów.

Linia nr R6 Warszawa ? Małkinia

Od 14 kwietnia rozpocznie się kolejny etap modernizacji linii E75 Rail Baltica Warszawa ? Białystok. Prace będą prowadzone na odcinku Łochów ? Małkinia i ruch pociągów pomiędzy tymi stacjami będzie odbywał się po jednym czynnym torze. W związku z powyższym zmianie ulegną godziny kursowania części pociągów, a niektóre z nich będą odwołane na ww. odcinku. W zamian zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa.

Linia nr R8 Warszawa ? Radom

Na linii wciąż trwa modernizacja, utrudnienia będą podobne do tych występujących obecnie:

część pociągów będzie odwołana,

niektóre pociągi będą kursowały w skróconej relacji,

pociąg "Radomiak" będzie kursował trasą okrężną przez CMK,

za odwołane pociągi na odcinku Czachówek ? Góra Kalwaria będzie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa.

Dodatkowo z uwagi na konieczność wykonania dodatkowych prac, od 10 kwietnia ruch pociągów na odcinku Warszawa Okęcie ? Piaseczno odbywał się będzie jednotorowo, co spowoduje zmniejszenie ilości połączeń na tym odcinku.

Linia nr R9 Warszawa ? Działdowo

W związku z rozpoczynającą się modernizacją linii ruch pociągów zostanie wstrzymany na odcinku Warszawa Gdańska ? Warszawa Zachodnia p.8. Obecnie trwają uzgodnienia z Zarządem Transportu Miejskiego dotyczące zasad honorowania biletów w środkach transportu ZTM. Ruch pociągów na Moście Gdańskim w dalszym ciągu będzie odbywać się po jednym czynnym torze. W godzinach wczesnoporannych oraz późnowieczornych w wybrane dni, część pociągów będzie miała zmieniony rozkład w związku z prowadzonymi pracami utrzymaniowymi infrastruktury kolejowej.

Linia nr R31 Sierpc ? Kutno

W dniach 10-30 kwietnia ruch pociągów zostanie wstrzymany z powodu prac utrzymaniowo-naprawczych. W zamian będzie kursowała zastępcza komunikacja autobusowa.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Mazowieckie
remont
rozkład jazdy
  • yeti – 20.02.2017

    Powinni najpierw naprawić zamknięty tor na Moście Gdańskim, żeby poprawić przepustowość a dopiero później brać się za zamknięcie odcinka Wawa Gdańska Wawa Zach P8

  • www – 20.02.2017

    Ile czasu w Polsce można naprawiać dwa tory na jednym moście? W nieskończoność. Mam jedynie nadzieję, że zdążą przed zamknięciem tras przez centrum.

  • Bravik – 20.02.2017

    Czy wam się nie popieprzyły tory na linii Warszawa Włochy - Grodzisk. Przecież linia dalekobieżna była remontowana.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!