TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Radomiak przez CMK, ruszają remonty na liniach do Skierniewic i obwodowej
InfoRail.pl - Opublikowano: 19.02.2017 23:46:50 3 komentarze
Radomiak przez CMK, ruszają remonty na liniach do Skierniewic i obwodowej

Koleje Mazowieckie poinformowały o kolejnych utrudnieniach w kursowaniu pociągów. Z ciekawostek trzeba wskazać "Radomiaka", który do Radomia pojedzie CMK. Rusza też remont linii do Grodziska Mazowieckiego.

Koleje Mazowieckie poinformowały o kolejnych utrudnieniach w kursowaniu pociągów. Z ciekawostek trzeba wskazać "Radomiaka", który do Radomia pojedzie CMK. Rusza też remont linii do Grodziska Mazowieckiego.

Zmiany i utrudnienia związane są z pracami modernizacyjnymi prowadzonymi przez zarządcę infrastruktury PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Najważniejsze zmiany w kursowaniu pociągów na poszczególnych liniach od 12 marca do 10 czerwca 2017 r.:

Linia nr R1 Warszawa ? Skierniewice

Od 4 maja rozpocznie się pierwszy etap prac związanych z remontem odcinka Warszawa Włochy ? Grodzisk Mazowiecki. Zamknięty zostanie tor nr 1 i pociągi dalekobieżne będą kursowały po jednym czynnym torze oraz po torach podmiejskich. W związku z tym zmienią się godziny kursowania pociągów.

Linia nr R6 Warszawa ? Małkinia

Od 14 kwietnia rozpocznie się kolejny etap modernizacji linii E75 Rail Baltica Warszawa ? Białystok. Prace będą prowadzone na odcinku Łochów ? Małkinia i ruch pociągów pomiędzy tymi stacjami będzie odbywał się po jednym czynnym torze. W związku z powyższym zmianie ulegną godziny kursowania części pociągów, a niektóre z nich będą odwołane na ww. odcinku. W zamian zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa.

Linia nr R8 Warszawa ? Radom

Na linii wciąż trwa modernizacja, utrudnienia będą podobne do tych występujących obecnie:

część pociągów będzie odwołana,

niektóre pociągi będą kursowały w skróconej relacji,

pociąg "Radomiak" będzie kursował trasą okrężną przez CMK,

za odwołane pociągi na odcinku Czachówek ? Góra Kalwaria będzie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa.

Dodatkowo z uwagi na konieczność wykonania dodatkowych prac, od 10 kwietnia ruch pociągów na odcinku Warszawa Okęcie ? Piaseczno odbywał się będzie jednotorowo, co spowoduje zmniejszenie ilości połączeń na tym odcinku.

Linia nr R9 Warszawa ? Działdowo

W związku z rozpoczynającą się modernizacją linii ruch pociągów zostanie wstrzymany na odcinku Warszawa Gdańska ? Warszawa Zachodnia p.8. Obecnie trwają uzgodnienia z Zarządem Transportu Miejskiego dotyczące zasad honorowania biletów w środkach transportu ZTM. Ruch pociągów na Moście Gdańskim w dalszym ciągu będzie odbywać się po jednym czynnym torze. W godzinach wczesnoporannych oraz późnowieczornych w wybrane dni, część pociągów będzie miała zmieniony rozkład w związku z prowadzonymi pracami utrzymaniowymi infrastruktury kolejowej.

Linia nr R31 Sierpc ? Kutno

W dniach 10-30 kwietnia ruch pociągów zostanie wstrzymany z powodu prac utrzymaniowo-naprawczych. W zamian będzie kursowała zastępcza komunikacja autobusowa.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Mazowieckie
remont
rozkład jazdy
  • yeti – 20.02.2017

    Powinni najpierw naprawić zamknięty tor na Moście Gdańskim, żeby poprawić przepustowość a dopiero później brać się za zamknięcie odcinka Wawa Gdańska Wawa Zach P8

  • www – 20.02.2017

    Ile czasu w Polsce można naprawiać dwa tory na jednym moście? W nieskończoność. Mam jedynie nadzieję, że zdążą przed zamknięciem tras przez centrum.

  • Bravik – 20.02.2017

    Czy wam się nie popieprzyły tory na linii Warszawa Włochy - Grodzisk. Przecież linia dalekobieżna była remontowana.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.