TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Pustki na Fabrycznym. A miały być kawiarnie, sklepy, usługi…
- Opublikowano: 29.05.2018 11:12:22 1 komentarz
Pustki na Fabrycznym. A miały być kawiarnie, sklepy, usługi… (foto: UMŁ)

Miały być kawiarnie, sklepiki i usługi, a jest pusty dworzec. Czy zarządcy dworca Łódź Fabryczna uda się wynająć powierzchnie użytkowe? Takie pytania zadawali przewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Kacprzak i wiceprzewodniczący Paweł Bliźniuk.

Miały być kawiarnie, sklepiki i usługi, a jest pusty dworzec. Czy zarządcy dworca Łódź Fabryczna uda się wynająć powierzchnie użytkowe? Takie pytania zadawali przewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Kacprzak i wiceprzewodniczący Paweł Bliźniuk.

Łodzianie długo czekali aż nowy dworzec wreszcie będzie otwarty. Dzisiaj z niego możemy jeździć w wielu kierunkach. Czekamy na przedłużenie tunelu, który dochodzi do dworca. Wokół powstają biurowce, nowe centrum zaczyna tętnić życiem. Niestety, kiedy wchodzimy na dworzec widzimy, że z kilkunastu powierzchni do wynajęcia zagospodarowane są tylko dwie. W środku są tylko trzy wyspy, gdzie można kupić kawę, kanapkę i gazetę. Żałujemy, że PKP robi niewiele, aby tutaj wykazać się kreatywnością, przyciągnąć najemców. Menedżer dworca nie wykazał się pomysłami jak to zmienić – uważa Tomasz Kacprzak.

Zaapelował do PKP i menadżera tego obiektu o większą kreatywność, bo turystów wjeżdżających do miasta nie powinny witać puste witryny. Paweł Bliźniuk przypomniał, że jeszcze kilka lat temu, kiedy w tym miejscu stał stary dworzec, nieopodal były bar "Bonanza", punkty małej gastronomii, siedziby przedstawicielstw biur podróży.

Oczywiście, jakość tych miejsc pozostawiała wiele do życzenia, nie spełniała oczekiwań łodzian i turystów. Natomiast na dworcu tętniło życie. Dzisiaj w tym nowym obiekcie tak nie jest. Są puste przestrzenie komercyjne. Wydaje się, że osoby odpowiedzialne za zarządzanie dworcem nie zrobiły nic żeby skutecznie je zagospodarować i znaleźć najemców. Wytłumaczeniem nie może być to, że nie ma jeszcze tunelu i czekamy na połączenie z zachodnią częścią miasta. Ruch na dworcu jest podobny to tego, który był przed jego zamknięciem – podkreślił Paweł Bliźniuk.

Dodał, że dworzec to nie tylko funkcje komunikacyjne, ale także przestrzeń do zagospodarowania.

Wydaje się, że zarząd PKP zapomniał o łódzkim dworcu. Wydawało się jednak, że skoro jego menedżerem jest brat wojewody łódzkiego, to będzie on miał silną pozycję, a dworzec będzie dobrze zagospodarowany – mówił Tomasz Kacprzak.

Radni zadeklarowali chęć pomocy w tej sprawie osobom zarządzającym dworcem Łódź Fabryczna. Sugerują, że menedżer obiektu powinien otworzyć się na współpracę z Miastem, instytucjami kultury, aby wprowadzić w tę przestrzeń nowe funkcje.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
dworzec
Łódź
Łódź Fabryczna
PKP SA
  • jatal – 29.05.2018

    Skoro ruch kolejowy jest na tym samym poziomie co poprzednio to brak przelotu nie jest wytłumaczeniem sytuacji tylko albo zbyt wysokie ceny najmu albo zbyt wysoki standard dla klientów którzy źle się czują "na salonach pod krawatem".

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !