TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Przywrócono ruch pociągów po wykolejeniu składu z węglem pod Opolem
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 10.08.2019 10:41:05
Przywrócono ruch pociągów po wykolejeniu składu z węglem pod Opolem

Służby kolejowe przywróciły ruch pociągów na trasie Opole-Strzelce Opolskie, gdzie w czwartek przed północą wykoleiło się dziesięć wagonów z węglem.

Służby kolejowe przywróciły ruch pociągów na trasie Opole-Strzelce Opolskie, gdzie w czwartek przed północą wykoleiło się dziesięć wagonów z węglem.

Do wypadku doszło w czwartek przed północą. Z nieustalonych jeszcze przyczyn wykoleiło się dziesięć wagonów z miałem węglowym. Uszkodzone zostały tory i trakcja. Na czas pracy ekip remontowych, wprowadzono autobusową komunikację zastępczą, a pociągi dalekobieżne kierowano na alternatywne trasy.

Podróżni nie muszą korzystać z zastępczej komunikacji autobusowej na odcinku Opole – Tarnów Opolski. Pociągi dalekobieżne wróciły na swoją trasę. Późnym wieczorem zakończono odsuwanie wykolejonych wagonów z jednego toru. Wykonano naprawę podkładów. Sprawdzona została konstrukcja i sieć trakcyjna. Po włączeniu napięcia ruch pociągów został wznowiony. Prace będą prowadzone - bez przerwy w ruchu - na drugim torze. Do naprawy jest ok 2 km torów i konstrukcje sieci trakcyjnej. W akcji przywracania ruchu uczestniczyły specjalne pociągi techniczne i dwudrogowy pojazd. Sieć naprawiał i sprawdzał pociąg sieciowy.

Przyczyny wypadku bada specjalna komisja.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Opole
wykolejenie
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.