TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Przywrócić porządek! Łódzka policja ćwiczy z SOK
InfoRail.pl - Opublikowano: 11.04.2019 17:30:27
Odbić pociąg! Współpraca łódzkiej policji z SOK

Plan był taki - 10 kwietnia policjanci wspólnie z funkcjonariuszami SOK zaprowadzą porządek na dworcu Łódź Kaliska, gdzie zatrzymał się pociąg z kibicami.

Plan był taki - 10 kwietnia policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei zaprowadzą porządek na dworcu Łódź Kaliska, gdzie zatrzymał się pociąg specjalny z kibicami.

To scenariusz środowych ćwiczeń mających przygotować służby do współdziałania i przywracania naruszeń.

Województwo łódzkie jest bardzo specyficznie usytuowane geograficznie. To właśnie na naszym terenie krzyżuje się wiele szlaków komunikacyjnych zarówno kolejkowych jak i drogowych. W zasadzie nie ma dnia, aby policjanci z łódzkiego garnizonu nie zabezpieczali przejazdu kibiców. Szczególnie w czasie weekendów nasilenie tego rodzaju zabezpieczeń jest bardzo znaczne. Policjanci muszą być przygotowani do ewentualnego wystąpienia różnego rodzaju zdarzeń niezgodnych z prawem.

Formować szyk!

Dlatego 10 kwietnia doskonalili umiejętności z zakresu doboru taktyki działania oraz formowania szyków i ugrupowań pododdziałów zwartych. Nie tylko policjanci mieli okazję przećwiczenia różnych wariantów ale również dowodzący działaniami. W szczególności manewrowanie ugrupowaniami, rozmieszczanie sił zarówno w pociągu ale także na peronach. Mundurowi mieli okazję doskonalić zachowania podczas podejmowania interwencji wewnątrz i na zewnątrz składu.

Dodatkowo ćwiczono warianty ataku na policjantów przez kibiców i zatrzymywania niebezpiecznych osób. Poza tym funkcjonariusze mieli okazję ewakuować ze składu osoby ranne, którym trzeba było udzielić pierwszej pomocy. W trakcie ćwiczeń policjanci z pododdziału doskonalili umiejętności panowania nad agresywnym tłumem, który opuścił pociąg i zakłócał porządek na terenie dworca. Policjanci wyposażeni byli w sprzęt ochrony indywidualnej a pozoranci w atrapy niebezpiecznych przedmiotów.

Organizatorzy zadbali aby scenariusz działań był jak najbardziej realny. W najbliższym czasie planowane są kolejne tego rodzaju zajęcia.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
bezpieczeństwo
Policja
SOK
Łódź