TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Przywrócić porządek! Łódzka policja ćwiczy z SOK
InfoRail.pl - Opublikowano: 11.04.2019 17:30:27
Odbić pociąg! Współpraca łódzkiej policji z SOK

Plan był taki - 10 kwietnia policjanci wspólnie z funkcjonariuszami SOK zaprowadzą porządek na dworcu Łódź Kaliska, gdzie zatrzymał się pociąg z kibicami.

Plan był taki - 10 kwietnia policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei zaprowadzą porządek na dworcu Łódź Kaliska, gdzie zatrzymał się pociąg specjalny z kibicami.

To scenariusz środowych ćwiczeń mających przygotować służby do współdziałania i przywracania naruszeń.

Województwo łódzkie jest bardzo specyficznie usytuowane geograficznie. To właśnie na naszym terenie krzyżuje się wiele szlaków komunikacyjnych zarówno kolejkowych jak i drogowych. W zasadzie nie ma dnia, aby policjanci z łódzkiego garnizonu nie zabezpieczali przejazdu kibiców. Szczególnie w czasie weekendów nasilenie tego rodzaju zabezpieczeń jest bardzo znaczne. Policjanci muszą być przygotowani do ewentualnego wystąpienia różnego rodzaju zdarzeń niezgodnych z prawem.

Formować szyk!

Dlatego 10 kwietnia doskonalili umiejętności z zakresu doboru taktyki działania oraz formowania szyków i ugrupowań pododdziałów zwartych. Nie tylko policjanci mieli okazję przećwiczenia różnych wariantów ale również dowodzący działaniami. W szczególności manewrowanie ugrupowaniami, rozmieszczanie sił zarówno w pociągu ale także na peronach. Mundurowi mieli okazję doskonalić zachowania podczas podejmowania interwencji wewnątrz i na zewnątrz składu.

Dodatkowo ćwiczono warianty ataku na policjantów przez kibiców i zatrzymywania niebezpiecznych osób. Poza tym funkcjonariusze mieli okazję ewakuować ze składu osoby ranne, którym trzeba było udzielić pierwszej pomocy. W trakcie ćwiczeń policjanci z pododdziału doskonalili umiejętności panowania nad agresywnym tłumem, który opuścił pociąg i zakłócał porządek na terenie dworca. Policjanci wyposażeni byli w sprzęt ochrony indywidualnej a pozoranci w atrapy niebezpiecznych przedmiotów.

Organizatorzy zadbali aby scenariusz działań był jak najbardziej realny. W najbliższym czasie planowane są kolejne tego rodzaju zajęcia.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
bezpieczeństwo
Policja
SOK
Łódź
  • Ewa Bielecka – 11.04.2019

    Dawniej to pasażerowie tak wsiadali i wysiadali, bo pociągi były zatłoczone. Bagaże też tak lądowały.

  • Przemek Magiera – 11.04.2019

    LOL, żaden nie zauważył, że tuż obok są otwarte drzwi :v

  • Kamila Kulik – 11.04.2019

    O jak ja ich nie lubię, jednych i drugich. Sokiści powinni pilnować torów w lesie, byliby chociaż przydatni, bo na razie to stoją na dworcach i robią groźne miny.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.