TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Przystanek Warszawa Powązki miał być już oddany. Prace dopiero ruszyły
InfoRail.pl - Opublikowano: 23.04.2019 13:00:23
Przystanek Warszawa Powązki miał być już oddany. Prace jeszcze nie ruszyły (foto: mat. pras.)

PKP PLK zapowiadały w 2017 roku, że przystanek Warszawa Powązki zostanie oddany do użytku w kwietniu 2019 roku. Tymczasem prace dopiero ruszyły.

PKP PLK zapowiadały w 2017 roku, że przystanek Warszawa Powązki zostanie oddany do użytku w kwietniu 2019 roku. Tymczasem prace dopiero ruszyły.

PKP PLK przekazały przed świętami plac budowy wykonawcy, konsorcjum firm Budimex S.A. – Strabag Sp. z o.o. – ZUE S.A. Od razu rozpoczęły się prace. Przystanek planowany jest do użytku w czwartym kwartale tego roku, a więc około pół roku później niż pierwotnie planowano.

Na swojej stronie internetowej PKP PLK informują, że nowy przystanek zostanie wybudowany po stronie północno - wschodniej wiaduktu przy ulicy Powązkowskiej. Powstaną dwa perony usytuowane po wolskiej stronie wykopu. Jeden będzie pomiędzy torami, drugi pomiędzy torem, a skarpą. Perony będą podobne do tych, z których od października zeszłego roku korzystają pasażerowie linii obwodowej Warszawa Gdańska – Warszawa Zachodnia. Platformy będą miały długość 200 metrów i wysokość 76 cm, co umożliwi wygodne wsiadanie i wysiadanie z pociągów. Na każdym peronie wybudowane zostaną dwie długie funkcjonalne wiaty, które przykryją około 70% powierzchni dostępnej dla podróżnych. Oświetlenie ledowe zapewni dobrą widoczność po zmroku. O odjazdach i przyjazdach pociągów pasażerowie dowiedzą się z systemu dynamicznej informacji pasażerskiej. Będą tablice, infokioski oraz gabloty informacyjne. Ustawione zostaną ławki i miejsca odpoczynku na stojąco.

Nie podana została natomiast przyczyna opóźnienia w realizacji tego projektu.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
Warszawa
linia obwodowa
remont