TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Przystanek Warszawa Koło nabiera kształtów, Warszawa Powązki w 2019 roku
InfoRail.pl - Opublikowano: 04.07.2018 12:10:46
Przystanek Warszawa Koło nabiera kształtów, Warszawa Powązki w 2019 roku (foto: PKP PLK)

Na warszawskiej Woli trwają już prace wykończeniowe dwóch nowych peronów przystanku Warszawa Koło na aglomeracyjnej linii obwodowej Warszawa Gdańska – Warszawa Zachodnia – poinformowały PKP PLK.

Na warszawskiej Woli trwają już prace wykończeniowe dwóch nowych peronów przystanku Warszawa Koło na aglomeracyjnej linii obwodowej Warszawa Gdańska – Warszawa Zachodnia – poinformowały PKP PLK.

Spółka podała, że wybudowane są już wiaty, trwa montaż tablic informacyjnych, oświetlenia, ławek i nagłośnienia. Od strony ulicy Obozowej budowane są wejścia na perony – będą schody i dwie windy. Na nowy przystanek będzie można także wygodnie wejść od strony ulicy Zawiszy. Tu powstają dwa chodniki o łagodnym nachyleniu, dzięki czemu osoby z ograniczoną mobilnością będą mogły wygodnie dotrzeć do pociągu. Stoją słupy sieci trakcyjnej. Wykonawca przygotowuje się do ułożenia torów na przystanku i sąsiadującym wiadukcie.

Na zmodernizowanej linii obwodowej wybudowany zostanie jeszcze jeden nowy przystanek Warszawa Powązki. Ten będzie zlokalizowany po stronie wschodniej wiaduktu drogowego przy ulicy Powązkowskiej, przy południowych torach od strony warszawskiej Woli. Wygodne dojście do nowych peronów zapewnią schody, winda i pochylnia od strony ulicy Powązkowskiej i kładka od ulicy Duchnickiej. Kładka dodatkowo połączy dwie dzielnice – Wolę i Żoliborz. Budowa nowego obiektu rozpocznie się na początku 2019 roku.

PKP PLK podają, że nowe i wyremontowane przystanki na warszawskiej linii obwodowej umożliwia lepszą komunikację. Ich bliskość sprawi, że linia obwodowa będzie spełniała funkcję naziemnego metra. Nowy węzeł komunikacyjny Warszawa Młynów zapewni dobre przesiadki z kolei do innych środków komunikacji miejskiej. 


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przystanek
Warszawa
PKP PLK
  • Marcin Orysiak – 04.07.2018

    Kiedy wraca ruch na linię obwodową? Z jaką częstotliwością będzie kursowała S9?

  • Michal Bakerski – 04.07.2018

    Pownien się nazywać Warszawa Młynów lub Warszawa Park Moczydło bo z Kołem to on ma wspólnego tylko tyle, że pociąg je ma w podwoziu

  • Stowarzyszenie Plac Niemena – 04.07.2018

    https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=187599998578907&id=134274613911446&ref=bookmarks

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.