TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Przewozy Regionalne zostają na Podkarpaciu. Drogo i bez klimatyzacji
InfoRail.pl - Opublikowano: 19.05.2020 16:45:40
Przewozy Regionalne zostają na Podkarpaciu. Drogo i bez klimatyzacji

Przewozy Regionalne postawiły warunki, a Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego je zaakceptował. Nie mając innego wyjścia.

Przewozy Regionalne postawiły warunki, a Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego je zaakceptował. Nie mając innego wyjścia. Tak w skrócie wyglądał przetarg na świadczenie usług publicznych w zakresie kolejowych przewozów pasażerskich organizowanych przez Województwo Podkarpackie oraz w ramach Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej.

Jak już informowaliśmy na łamach InfoRail.pl po kilku odwołaniach, zmianach terminu składania ofert i wytycznych jakie Przewozy Regionalne wysłały do Podkarpackiego Urzędu Marszałkowskiego przewoźnik zdecydował się na złożenie oferty. Przewozy Regionalne chcą wykonywać usługę za 489.069.800,00 zł brutto. To znacznie więcej niż szacunki zamawiającego, który na ten cel chciał przeznaczyć 457.094.794,00 zł brutto. Ale finalnie zdecydował się na dołożenie brakującej kwoty. A to oznacza, że Przewozy Regionalne zostają na Podkarpaciu.

Oferta przewoźnika została oceniona na 100 pkt. W przetargu brana pod uwagę była tylko cena.  

Warto przypomnieć, że w toku postępowania Przewozom Regionalnym udało się wywalczyć chociażby to, że nie będą musiały do obsługi połączeń w regionie podstawiać pojazdów z klimatyzacją. Wystarczy wentylacja. A najlepiej otwierane okna w EN57…  


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Podkarpackie
przetarg
Przewozy Regionalne