TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Przewozy Regionalne wyjadą z Dolnego Śląska? Na zawsze?
InfoRail.pl - Opublikowano: 31.01.2017 13:45:36 12 komentarzy
Przewozy Regionalne wyjadą z Dolnego Śląska? Na zawsze?

Przewozy Regionalne grożą zawieszeniem połączeń na Dolnym Śląsku. Powód? Oczywisty ? pieniądze.

Przewozy Regionalne grożą zawieszeniem połączeń na Dolnym Śląsku. Powód? Oczywisty ? pieniądze.

Jak się dowiedzieliśmy przewoźnik nie dostał takiej kwoty, jakiej zażądał. Na razie brak jest szczegółów, wiemy natomiast, że dziś na szybko zorganizowane zostało spotkanie przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego oraz Przewozów Regionalnych. Jeśli nie uda się wypracować porozumienia pociągi Przewozów Regionalnych mają przestać jeździć po Dolnym Śląsku w ciągu dwóch tygodni.

Przez cały poprzedni rok negocjowaliśmy warunki umowy przewozowej z POLREGIO ? twierdzi Jerzy Michalak, wicemarszałek województwa dolnośląskiego. Finalnie, w grudniu 2016 przyjęliśmy propozycję prezesa tej spółki opiewającą na kwotę 49 mln zł za 2017 rok, mimo że była o kilka milionów większa aniżeli nasza. Dodatkowo - odpowiadając na potrzeby związków zawodowych i pracowników Przewozów Regionalnych - zaproponowaliśmy umowę trzyletnią według tego samego przelicznika za każdy przejechany kilometr. Do dziś nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi. W trosce o dobro pasażerów apelujemy do POLREGIO o podjęcie wszelkich niezbędnych kroków, które doprowadzą do podpisania umowy. Sytuacja, w której prezes spółki nie zgadza się z własną opinią, jest kuriozalna ? dodaje Michalak.

Przypomnimy, że Urząd Marszałkowski ma swojego przewoźnika ? Koleje Dolnośląskie. Ten jednak nie jest w stanie obsłużyć wszystkich połączeń w regionie. Co z tego wyniknie? Zobaczymy, do sprawy będziemy wracać. Jak zwykle w takiej sytuacji ucierpieć może pasażer.

Dolnośląskie nie podpisało dotychczas umowy z Przewozami Regionalnymi. Jak się dowiedzieliśmy nie są nawet dogadane warunki jej zawarcia. Robi się zatem nieciekawie.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Przewozy Regionalne
Dolnośląskie
 • Mośkowiak – 31.01.2017

  Wypad mi z tymi złomami nie chcemy PR we Wrocławiu

 • Dolnoslazak – 31.01.2017

  Umowa z PR powinna być podpisana w tamtym roku jak z KD ,Teraz powinni stanąć z dnia na dzień a nie jeździć bez umowy .

 • kaska – 31.01.2017

  Marszałek myśli że to jego prywatne województwo, ja za to płacę z podatków i jego cholernym obowiązkiem jest podpisać umowę z przewoźnikiem. Mnie nie interesuje kto to jest ważne ze mam czym dojechać na uczelnie . Jak mi pociagi odwołają to waz rozliczę przy kolejnych wyborach samorządowych.

 • dróżnik – 31.01.2017

  Mośkowiak , wypad mi z tego forum błaźnie .

 • Ślązak – 31.01.2017

  Wszędzie PR się mogą dogadać i podpisać umowy nawet w Wielkopolsce i to na kilka lat , a w tym Wsiowrocławie jełop marszałek ma zawsze problem. Czas na zmiany PIS się za ciebie weźmie już nie długo.

 • MichalK – 31.01.2017

  Niedługo będzie duża wyprzedaż mazowieckich EN57. Dla KD jak znalazł. :-D

 • pks_rulez – 31.01.2017

  A zawieszajcie sobie połączenia, tylko potem nie płaczcie, jak wam umowy nie przedłużą i KD wejdą na kolejne trasy.

 • www – 31.01.2017

  Skąd my to znamy? Zaraz z historii... Przecież PR tak samo postępował w województwie śląskim. Po prostu trudno uwierzyć, że PR zawsze robi to samo i myśli, że ludzie nie pamiętają.PR-y zawsze zaczynają od obietnic. Wchodzi nowy rozkład jazdy i niby z własnej woli za te same pieniądze zwiększają wozokilometry. Po paru miesiącach zgłaszają się do marszałka z informacją, że musi dorzucić parę/paręnaście milionów, a jak nie to oni obetną co nieco, oczywiście pasażer nic nie odczuje...Ile razy tak można? Wciskanie kitów i robienie z siebie niepoważnej firmy. Województwa, które podpisały wieloletnie umowy z PR-ami mogą szybko pożałować albo pójść z torbami.Czemu PR-y nie potrafią poważnie traktować swoich klientów jakimi są marszałkowie reprezentujący pasażerów? Panowie ogarnijcie się w końcu i bądźcie poważną firmą, bo wtedy w ogóle byśmy nawet nie wiedzieli, że można tworzyć jakieś tam wojewódzkie koleje. Tak, te koleje nie były tworzone ze złośliwości, ale bezsilności wobec PR-ów. Zróbcie coś w końcu, żeby nie robić sobie złego PR-u. Nie rozumiem jaki ma to sens.

 • TomTom – 31.01.2017

  KD podpisały umowę na 11 Impulsów, więc PR próbują już zrobić dym, żeby nic im nie odbierali. Oj, jak tak dalej pójdzie to nie ręczę za to, że PR wytrwa na Dolnym Śląsku.

 • JANEK – 01.02.2017

  won PR dziady, związkowe wąsacze. Oby KD przejeło trasy od tego dziadowskiego POLREGIO

 • realista – 01.02.2017

  Sama propaganda UM jaki jest szlachetny i "chce" podpisać umowę z PR tylko że brak mu kasy bo pompuje ją w KD,które prawie zawsze jedzie opóźnione. Jeszcze trochę będą wybory samorządowe ludzie na pewno podziękują obecnej elicie.

 • PodróżnyKD – 01.02.2017

  Brawo Dolny Śląsk . Niech PR wozi głupka FANkoleji

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!