TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Przewozy Regionalne wprowadzają w błąd
InfoRail.pl - Opublikowano: 12.04.2019 08:33:16 1 komentarz
Przewozy Regionalne wprowadzają w błąd (mat. pras.)

Przewozy Regionalne poinformowały we wczorajszym (11 kwietnia) komunikacie prasowym o planach uruchomienia połączenia Łódź – Warszawa – Gdynia. Niestety, przekazane informacje są nieprawdziwe i wprowadzają w błąd.

Przewozy Regionalne poinformowały we wczorajszym (11 kwietnia) komunikacie prasowym o planach uruchomienia połączenia Łódź – Warszawa – Gdynia. Niestety, przekazane informacje są nieprawdziwe i wprowadzają w błąd.

W komunikacje prasowym napisano bowiem: Nowością będą pierwsze od wielu lat pociągi majówkowe uruchamiane przez POLREGIO na trasie Łódź – Warszawa – Gdynia z najatrakcyjniejszą na tej trasie ceną biletów. Bilet normalny z Łodzi do Gdyni kosztuje tylko 61,90 zł. Bilet normalny na trasie Warszawa – Gdynia to koszt jedynie 56,90 zł.

Porównanie tych ceny z cenami innych przewoźników, kursujących na tych trasach, jasno wskazuje, że Przewozy Regionalne nie tylko nie oferują najatrakcyjniejszych cen, ale są najdroższe.

Ceny biletów PKP Intercity z Łodzi do Gdyni zaczynają się od 48,30 zł, z Warszawy do Gdynia zaś 44,80 zł.

Flixbus na wskazanych trasach zawiezie nas za 29,99 zł, za 39,99 zł bądź za 49,99 zł.

Z PKS Elbląg z Warszawy do Gdyni możemy pojechać za 16 zł, jeśli nie uda się kupić taniego biletu zapłacimy za niego 49 zł. Dalej jest to cena niższa niż w Przewozach Regionalnych.

Co więcej wakacyjne połączenie Kolei Mazowieckich z Warszawy do Trójmiasta czyli pociąg "Słoneczny" też było tańsze. W zeszłym roku za bilety na tej trasie pasażerowie płacili 45 zł.

Dlaczego zatem Przewozy Regionalne świadomie wprowadzają pasażerów w błąd, reklamując swoje połączenia jako najtańsze, podczas gdy są one najdroższe? Niestety nie mieliśmy okazji zadać go przedstawicielom przewoźnika.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Przewozy Regionalne
bilet
  • DarekP – 13.04.2019

    Reklama ma to do siebie, że nie koniecznie oddaje prawdę. PR porównały sobie np. cenę bazową Pendolino, albo do ceny paliwa + autostrady i są dużo tańsze. Zapomniały tylko dodać, w stosunku do czego porównywały.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!