TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Przewozy Regionalne w Białymstoku będą myły pociągi. Ręcznie
InfoRail.pl - Opublikowano: 09.08.2019 13:31:26
Przewozy Regionalne w Białymstoku będą myły pociągi. Ręcznie

Mamy XXI wiek a Przewozy Regionalne inwestują w technologię … ręczną. W ten sposób będą myły pociągi w Białymstoku. Nawet chcą wybudować specjalne stanowisko.

Mamy XXI wiek a Przewozy Regionalne inwestują w technologię … ręczną. W ten sposób będą myły pociągi w Białymstoku. Nawet chcą wybudować specjalne stanowisko.

Właśnie ogłoszony został przetarg na wykonanie projektu i budowę stanowiska do ręcznego mycia zewnętrznego pasażerskich pojazdów szynowych. Postępowanie jest dwuetapowe. : I etap - złożenie oferty wstępnej, II etap – negocjacje ostatecznej ceny lub aukcja elektroniczna.

Na wybudowanie stanowiska będzie 9 miesięcy. Oferty można składać do 20 sierpnia 2019 roku.

Stanowisko, o którym mowa powyżej, winno zostać zaprojektowane i wykonane w taki sposób, aby skutecznie zabezpieczać grunt przed przedostawaniem się ścieków przemysłowych z ręcznego mycia zewnętrznego pojazdów, zgodnie z obowiązującymi przepisami w zakresie ochrony środowiska.

Przedstawione rozwiązanie projektowe winno uwzględniać wykonanie łatwej do demontażu nawierzchni zabezpieczającej w technologii szczelnej, nienasiąkliwej i łatwo zmywalnej, z tworzywa sztucznego odpornego na warunki atmosferyczne (mróz, upał) oraz opracowanie koncepcji odprowadzenia ścieków przemysłowych w sposób zorganizowany do istniejącej kanalizacji sanitarnej, po uprzednim podczyszczeniu przez stosowne urządzenie.

Stanowisko do ręcznego mycia zewnętrznego winno zostać zaprojektowane i wykonane wzdłuż toru nr 154 na długości 24 mb i szerokości ok. 1,5 m po obu stronach toru, z uwzględnieniem zabezpieczenia przestrzeni między szynami (rozstaw szyn 1,435m). Ilość ścieków przemysłowych planowanych do odprowadzania do urządzeń kanalizacyjnych:

- ok. 1m³/h,

- ok. 2m³/doba,

- ok. 260m³/rok.

Przedmiot zamówienia winien być wykonany z materiałów nowych, nieużywanych, które powinny się cechować trwałością użytkową, estetyką i posiadać wszelkie wymagane prawem dopuszczenia do obrotu i stosowania w budownictwie: atesty, certyfikaty, aprobaty techniczne, świadectwa badań i kontroli jakości.

Wysokie wymagania. A może warto byłoby zainwestować jednak w myjnię automatyczną?Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Przewozy Regionalne
Białystok
myjnia
 • Wojtek Skibiński – 09.08.2019

  W Kołobrzegu już dawno tak się myje na szopie :p

 • Piotr Figiel – 09.08.2019

  PR Białystok to miszcze pełną gębą. Czego się dotkną to spiepszą. O rozkładzie na Podlasiu przestałem już pisać, bo musiałbym pisać wciąż to samo - że jest do d.... Dla tych kilku pociągów, które tam mają nie opłaca się budować myjni automatycznej. Patrząc chłodno na to co tam się dzieje, chyba najlepiej byłoby oddać kolejową obsługę Podlasia Kolejom Mazowieckim.

 • Mariusz Stępień – 09.08.2019

  Jest okazja, by tamtejsi kibole spożytkowali nadmiar energii na coś pożytecznego.

 • Dawid Brzenczek – 09.08.2019

  Tradycja najważniejsza 😂

 • Kacper Przybylski – 09.08.2019

  Podlasie

 • Sebastian Lk – 10.08.2019

  W sumie, w Japonii też myją pociągi ręcznie. Inna rzecz, że jest to limitowana wersja "hoteli na kółkach", które mają być wypucowane jak "psoe klejnoty", czego automat nie upilnuje.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.