TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Przewozy Regionalne uśmierciły Tura. I nie tylko
InfoRail.pl - Opublikowano: 20.12.2018 10:28:10 2 komentarze
Przewozy Regionalne uśmierciły Tura. I nie tylko

W nowym rozkładzie jazdy nie pojedziemy już "Turem". Pociągiem, który cieszył się sympatią zwłaszcza w kręgach miłośników kolei.

W nowym rozkładzie jazdy nie pojedziemy już "Turem". Pociągiem, który cieszył się sympatią zwłaszcza w kręgach miłośników kolei.

Przewozy Regionalne zrezygnowały z tej nazwy. Ale nie tylko tej. W nowym rozkładzie jazdy nie znajdziemy już Brdy, Łuczniczki, Łyny, Sambora czy Bursztyna. Dlaczego?

Odstąpienie od nazewnictwa niektórych pociągów jest związane z kwestiami porządkowymi. Stąd też nie są to zmiany, które obejmują wszystkie pociągi POLREGIO w Polsce posiadające nazwy – poinformował nas Dominik Lebda, rzecznik prasowy Przewozów Regionalnych.

Czyli nie wiadomo dlaczego, nie widać też w tym za bardzo logiki, skoro w rozkładzie jazdy została chociażby Mołtawa. Niestety trudno też rozkodować, co w Przewozach Regionalnych oznaczają "kwestie porządkowe". Faktem jest, że połączenia zostały, ale już bez nazw.

Swego czasu na podobny krok zdecydowały się PKP Intercity, po czym wycofały się z niego po fali krytyki. Obecnie tylko połączenia EIP nie mają swoich nazw.

W przypadku Przewozów Regionalnych najbardziej żal "Tura", który stał się symbolem połączenia Chojnice – Gdynia – Hel, zwłaszcza ze względu na tabor, który je obsługiwał w sezonie letnim. Niestety z dniem 9 grudnia 2018 roku Tur poległ. Oby nie pociągnął za sobą całej spółki Przewozy Regionalne…Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Przewozy Regionalne
 • Krzysztof Ciejka – 20.12.2018

  POLREGIO czemu?!

 • Michał Skrzecz – 20.12.2018

  Czas na pozegnanie POLREGIO

 • Mariusz Brzezinski – 20.12.2018

  k.rwa jaka szkoda fajnie sie jechalo na hel i spowrotem pietrusami a tera co beda szynobusy zapchane i jak sardynki scisk? jaki bezsens? ;p

 • Mariusz Donajkowski – 20.12.2018

  przepraszam za słowo...ale w Polsce takie idiotyzmy się odstawia...

 • kolejFAN – 21.12.2018

  Brda i Łuczniczka to pociągi TLK, więc dobrze że się nie dublują, ale zlikwidować TURA? W pale się nie mieści!

 • Konrad Rosiński – 21.12.2018

  Oby nie pociągnął? Oby pociągnął właśnie, polska kolej byłaby zdecydowanie lepsza bez tego trupa...

 • kolejFAN – 25.12.2018

  trupa? życzyłbym polskiej kolei takich właśnie trupów jak to ironicznie nazwałeś, zamiast ciasnych i awaryjnych karpi i fletów, nieudanych gównianych gamm i innego szynobusowego szajsu który co chwila defektuje po kolizji z kotem albo z ryjówką :)

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.