TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Przewozy Regionalne tracą pasażerów. Przewoźnicy samorządowi zyskują
InfoRail.pl - Opublikowano: 28.02.2020 19:45:21
Przewozy Regionalne tracą pasażerów. Przewoźnicy samorządowi zyskują

Przewozy Regionalne, co dziwić nie powinno, tracą pasażerów, którzy uciekają do pociągów uruchamianych przez przewoźników samorządowych.

Przewozy Regionalne, co dziwić nie powinno, tracą pasażerów, którzy uciekają do pociągów uruchamianych przez przewoźników samorządowych.

W styczniu 2020 roku udział Przewozów Regionalnych w rynku to 26,98%, rok wcześniej wynosił on 27,20%. Na plusie natomiast są SKM Warszawa, Koleje Śląskie, Koleje Dolnośląskie, Koleje Wielkopolskie, ŁKA i Koleje Małopolskie. Wzrosły także udziały PKP Intercity. Szczegółowe dane można znaleźć na grafice.

W styczniu 2020 roku kolej przewiozła ponad dwa miliony podróżnych więcej niż rok wcześniej. Wzrosła również praca eksploatacyjna i przewozowa w przewozach osób. Kolej odnotowała natomiast spadek w przewozach towarowych.

W pierwszym miesiącu 2020 roku  w przewozach pasażerskich przewieziono blisko 28,6 mln pasażerów, co oznacza wzrost o 7,7% w porównaniu ze styczniem 2019 r.  Praca przewozowa w styczniu wyniosła ponad 1,7 mld pasażerokilometrów, zaś praca eksploatacyjna blisko 15,4 mln pociągokilometrów. Te wartości były odpowiednio wyższe o  5,8% oraz 6,6%.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Przewozy Regionalne
rynek
pasażer
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.