TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Przewozy Regionalne sprzedały najstarszą SM42!
InfoRail.pl - Opublikowano: 05.07.2019 19:20:28
Przewozy Regionalne sprzedały najstarszą SM42! (screen YT)

Ilostan Pojazdów Trakcyjnych podaje, że Przewozy Regionalne sprzedały najstarszą lokomotywę SM42. Maszyna oznaczona numerem 003 trafiła do NKN Usługi Kolejowe.

Ilostan Pojazdów Trakcyjnych podaje, że Przewozy Regionalne sprzedały najstarszą lokomotywę SM42. Maszyna oznaczona numerem 003 trafiła do NKN Usługi Kolejowe.

W dniu dzisiejszym (5 lipca) lokomotywa będzie transportowana z Chojnic do nowego miejsca postoju w terminalu kontenerowym w Gądkach pod Poznaniem. Pozbycie się lokomotywy przez Przewozy Regionalne oznacza zapewne drugie życie dla tej maszyny. Chojnickie Stowarzyszenie Miłośników Kolei informuje, że nowy właściciel planuje on przywrócenie lokomotywy do ruchu oraz odtworzenie jej historycznej malatury.

SM42-003 została wyprodukowana w 1964 roku w Fabloku Chrzanów. Od 2015 lokomotywa była odstawiona w Chojnicach.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
SM42
Przewozy Regionalne
lokomotywa
  • Krzysztof Te – 05.07.2019

    Uffff 😌

  • Michał Piotr Sumisławski – 06.07.2019

    Dlaczego ta firma jeszcze się w ogóle utrzymuje. Przecież za te stany techniczne pojazdów od razu bym ta firmę zamknął

  • Rafał Samól – 07.07.2019

    Szkoda, że mają tak stary tabor. Jeżdżę czasem na trasie Lubliniec - Wrocław i zawsze są albo zmodernizowane EN-57 a nierzadko te za czasów PRL-u. Dla Porównania KD wymienili prawie cały tabor. Czas na inwestycje.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.