TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Przewozy Regionalne podsumowały wakacje. 13,5 mln pasażerów
InfoRail.pl - Opublikowano: 02.10.2018 12:19:30
Przewozy Regionalne podsumowały wakacje. 13,5 mln pasażerów (foto: PR)

W ciągu dwóch wakacyjnych miesięcy pociągami Przewozów Regionalnych podróżowało ponad 13,5 mln pasażerów, co dało wzrost o 650 tys. pasażerów względem ubiegłego roku.

W ciągu dwóch wakacyjnych miesięcy pociągami Przewozów Regionalnych podróżowało ponad 13,5 mln pasażerów, co dało wzrost o 650 tys. pasażerów względem ubiegłego roku.

Najwięcej pasażerów w te wakacje przewieźliśmy na Pomorzu, było to blisko 2,3 mln osób. To efekt nie tylko atrakcyjnej oferty na takich trasach jak Gdynia – Hel, ale także coraz większej liczby ciekawych ofert i akcji promocyjnych. Również na Pomorzu odnotowano największy przyrost pasażerów w stosunku do wakacji ubiegłego roku, wynoszący ok 17% - powiedziała Anna Lenarczyk, Członek Zarządu Przewozów Regionalnych. Drugi co do wielkości przyrost liczby pasażerów zanotowano na Podlasiu i wynosił 15% w stosunku do wakacyjnych miesięcy 2017 roku.

Jak podaje przewoźnik dzięki sugestiom i propozycjom pasażerów oferta jest stale dopasowywana do ich potrzeb, a akcje promocyjne okazały się skuteczną zachętą do podróżowania. W tym roku niektóre z nich miały niestandardowy charakter, jak np. KolejLove.

2018 rok był kolejnym, w którym Przewozy Regionalne obsługiwały wiele połączeń turystycznych uruchamianych w wakacje. Warto przypomnieć m.in. połączenia na liniach Sandomierz – Rzeszów, Nysa – Kłodzko, Białystok – Waliły czy Busko-Zdrój – Kielce. Połączenia sezonowe na Podlasiu sprawiają, że w tym województwie przyrost liczby pasażerów był drugi w skali całego kraju. Minione wakacje były również pierwszymi, w których kursował pociąg Zielona Góra – Goerlitz. Coraz więcej pasażerów korzysta także z pociągów funkcjonujących w ramach Podhalańskiej Kolei Regionalnej na trasie do Zakopanego, z których w wakacje skorzystało ponad 133 tys. pasażerów.

Przewoźnik podaje także, że sukces przynoszą również szeroko zakrojone działania nad rozbudową kanałów sprzedaży biletów, co przekłada się na radykalny wzrost dostępności usług. Bilet na pociąg można nabyć nie tylko na dworcach kolejowych w tradycyjnych kasach biletowych wszystkich przewoźników kolejowych, ale także w salonikach prasowych KOLPORTERA położonych w centrach miast i miasteczek czy na dużych osiedlach mieszkaniowych. Stale rozbudowywane są internetowe kanały sprzedaży biletów i ta forma coraz bardziej zyskuje na popularności. W ciągu ośmiu miesięcy bieżącego roku przez Internet bilet zakupiło o blisko 5 mln pasażerów – o 23% – więcej niż w ubiegłym roku (ok. 3,8 mln). Tylko w ciągu wakacji 2018 roku bilet przez Internet zakupiło 46% podróżnych więcej w stosunku do wakacji 2017r. Warto dodać, że bilety Przewozów Regionalnych dostępne są poprzez strony biletyregionalne.pl, e-podróżnik.pl, koleo.pl, bilkom.pl; aplikacje mobilne e-podróżnik, KOLEO, SkyCash; we wspomnianych już salonikach KOLPORTER, kasach biletowych, biletomatach oraz u obsługi pociągu.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Przewozy Regionalne