TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Przewozy Regionalne nie mogą uruchamiać połączeń doraźnych. Takie nie istnieją
InfoRail.pl - Opublikowano: 17.04.2019 14:53:45
Przewozy Regionalne nie mogą uruchamiać połączeń doraźnych. Takie nie istnieją

Przewozy Regionalne nie mogą uruchomić połączeń doraźnych. Dlaczego? Bo takie nie istnieją!

Przewozy Regionalne nie mogą uruchomić połączeń doraźnych. Dlaczego? Bo takie nie istnieją!

W Regulaminie Sieci PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. nie istnieje pojęcie "połączenie doraźne" – poinformowała nas Izabela Miernikiewicz z Zespołu Prasowego PKP PLK.

Ale. Przewoźnik jednak będzie mógł pojechać majówkowymi składami, na zasadach obowiązujących w PKP PLK. Jakie to zasady?

Dostęp do infrastruktury kolejowej PLK ma każdy przewoźnik na równych zasadach. Połączenia przewoźnika POLREGIO w okresie tegorocznej majówki uruchamiane będą jako połączenia ogólnodostępne. Wprowadzone zostały do rozkładu jazdy pociągów na podstawie wniosku o przydzielenie indywidualnego rozkładu jazdy w ramach wolnej przepustowości. Szczegółowe informacje na temat połączeń można znaleźć na stronie przewoźnika. Relacje są także uwzględnione w wyszukiwarce połączeń kolejowych i rozkładzie jazdy na stronie www.portalpasazera.pl. Informacja o połączeniach będzie dostępna także na stacjach, na których zaplanowano postój pociągów.

Możliwe jest uruchomienie dodatkowych połączeń pasażerskich w dwóch trybach: jako połączenie ogólnodostępne w ramach wolnej przepustowości złożone minimum 40 dni przed uruchomieniem oraz jako tak zwany "przejazd okazjonalny", na który wnioski przyjmowane są z wyprzedzeniem 7 dni – w szczególności ten tryb wybierany jest w przypadku przejazdów na specjalne zamówienie (dedykowane wydarzenie) – wyjaśniła Izabela Miernikiewicz.

Tyle, że przedstawicielka PKP PLK także minęła się nieco z prawdą. Polregio bowiem nie może uruchomić takich połączeń, nie jest bowiem przewoźnikiem. Połączenia takie mogą co najwyżej uruchomić Przewozy Regionalne, które takim przewoźnikiem są. Jak widać ani sam przewoźnik, ani też zarządca infrastruktury nie ogarniają całego tego przedsięwzięcia majówkowego. Pociągi pewnie pojadą, bo chodzi o Przewozy Regionalne. Jak słusznie zauważył jeden z naszych Czytelników wcale nie byłoby to takie oczywiste, gdyby podobne kursy chciał uruchomić przewoźnik prywatny. Wtedy, i możemy to stwierdzić z pełną odpowiedzialnością, o miejsce na zatłoczonych polskich torach nie byłoby tak łatwo…Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Przewozy Regionalne
PKP PLK
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !