TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Przewozy Regionalne myślały o wodolotach do Helu
InfoRail.pl - Opublikowano: 30.06.2017 12:14:07 13 komentarzy
Przewozy Regionalne myślały o wodolotach do Helu (źródło: YT)

Pasażerowie często nie wiedzą, że my jesteśmy tylko wykonawcami usługi – mówił Artur Kowalczyk, członek Zarządu Przewozów Regionalnych.

Pasażerowie często nie wiedzą, że my jesteśmy tylko wykonawcami usługi – mówił Artur Kowalczyk, członek Zarządu Przewozów Regionalnych.

Skutkuje to pisaniem do przewoźnika listów, w których pasażerowie domagają się zmian w ofercie przewozowej. Jak podkreślił Kowalczyk, po zebraniu takich listów, przewoźnik zwraca się do organizatora przewozów – Urzędów Marszałkowskich – o zmiany. Jak wiadomo, sygnalizowaliśmy to na łamach InfoRail.pl wielokrotnie, jednym z największych problemów przewoźnika jest Hel. I to tak istotnym, że przedstawiciel spółki wspomina o rozwiązaniu dość nie konwencjonalnym. Niestety niewykonalnym.

Na Helu mamy problem z rowerami. Zastanawialiśmy się czy nie wrócić do wodolotów, które w pewnym stopniu rozwiązałyby go. Niestety tych już nikt nie produkuje – mówił Kowalczyk. Jesteśmy wykonać większą pracę przewozową, ale to wszystko za mało – dodał. Obecnie przewozy realizowane na Półwyspie Helskim są przez szynobusy, kursujące w podwójnej trakcji, a także kilka pociągów zestawionych z wagonów. Tylko w tym drugim przypadku możliwe jest przewiezienie większej liczby rowerów. W przypadku załamania pogody wracać chce 100 rowerzystów naraz – mówił Kowalczyk. Przewiezienie większej liczby rowerzystów jest trudne, również z uwagi na krótkie perony na linii helskiej. To skutkuje brakiem możliwości dołączenia kolejnych wagonów – mówił Kowalczyk. Na problem ten zwracaliśmy już uwagę na łamach InfoRail.pl. Kowalczyk stwierdził, że antidotum na helskie problemy byłaby budowa drugiego toru. Takich planów na razie jednak nie ma. Co więcej, nie wszędzie byłoby to możliwe. Może zatem wspomniane wodoloty byłby receptą na rozwiązaniem problemy, przypomnijmy, że kursujące obecnie na trasach z Helu do Gdańska czy Gdyni katamarany Żeglugi Gdańskiej zabierają na swój pokład nawet kilkadziesiąt rowerów. Wodoloty kilka lat temu woziły pasażerów do Helu.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Przewozy Regionalne
Hel
 • Ju – 30.06.2017

  Ja proponuję kupić od braci ze wschodu śmigłowce, pomalować w oczojeb... Piękne barwy POLREDŻIO i puszczać je na Hel.

 • D – 30.06.2017

  Katamaran zabiera 50 rowerów.

 • – 30.06.2017

  Musk ma nowoczesną technologie budowy tuneli, więc jaki problem machnąć tunel z Helu do Gdańska?

 • G.kolejarz – 30.06.2017

  Kogut myślał o niedzieli a w sobotę mu łeb obcięli.Panowie z PR trzeba działać a nie bujać w obłokach. Ile to kibli stoi w Idzikowicach.Wyremontować to ,zaopatrzyć w stojaki wieszaki dla rowerów, zainstalować klimatyzacje i do roboty.

 • K – 30.06.2017

  Ale kiblem na Hel? Nie da się!

 • Prezes ma miski – 01.07.2017

  Teraz to już nie. Ale za poprzedniego prezesa to i kiblem na hel by się wjechało.

 • Wacław Pielucha – 01.07.2017

  To już są jaja. Zaorać tę spółczynę.

 • pomysł – 01.07.2017

  A niedasię do 2xSA133 albo 2xSA137 przypiąć zwykłej platformy z dorobionymi uchwytami do rowerów?

 • Władysław Matraczak – 02.07.2017

  To trza by pomyśleć. W PR to nie jedt praktykowane

 • Stefan – 02.07.2017

  PR do likwidacji ten byt nie ma szans na przetrwanie

 • DarekP – 02.07.2017

  W Szwajcarii pociągi pchają wagony na rowery lub narty przed sobą, ale nie sądzę, żeby nasze przepisy na to pozwoliły. Taki wagon, jeden z przodu, drugi z tyłu, nie potrzebuje miejsca na peronie, odpadnie więc argument, że nie da się doczepić

 • kolejFAN – 03.07.2017

  A PeegieRy nie myślały miotłą polecieć na księżyc? taki sam efekt tego myślenia.może zamiast myśleć o szklanych domach , wzięłybysię za remonty bip i bohunów oraz loków?!

 • P – 03.07.2017

  Wodoloty na Hel a to dość już archiwalne zdjęcie jakby ze Szczecina;).

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!