TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Przewozy Regionalne mijają się z prawdą. Linia Miastko – Słupsk jest gotowa
InfoRail.pl - Opublikowano: 05.07.2019 15:25:11
Przewozy Regionalne mijają się z prawdą. Linia Miastko – Słupsk jest gotowa

PKP Polskie Linie Kolejowe wydały kolejny komunikat w sprawie komunikacji na linii kolejowej Miastko – Słupsk. Jak się okazuje wszystko jest w porządku, a Przewozy Regionalne szukają dziury w szynie.

PKP Polskie Linie Kolejowe wydały kolejny komunikat w sprawie komunikacji na linii kolejowej Miastko – Słupsk. Jak się okazuje wszystko jest w porządku, a Przewozy Regionalne szukają dziury w szynie.

Dzisiejszy przejazd techniczny z udziałem Zarządcy infrastruktury kolejowej oraz przedstawiciela Urzędu Transportu Kolejowego potwierdził, że trasa zapewnia bezpieczne prowadzenie pociągów – podały PKP PLK. Przedstawiciel UTK po przejeździe nie wydał żadnych zaleceń w kwestii bezpieczeństwa na linii kolejowej nr 405 na odcinku Miastko – Słupsk. W związku z tym nie ma podstaw podważenia odbiorów technicznych dokonanych przez komisję bezpieczeństwa 29 czerwca, linia jest gotowa do prowadzenia ruchu pociągów – poinformował zarządca infrastruktury.

Przypomnijmy, że przewoźnik odmówił wyjazdu na trasę, bo uznał, że linia po remoncie nie umożliwia bezpiecznego prowadzenia ruchu pociągów. Mimo, że ruch na linii 405 miał wrócić już dziś nadal kursuje komunikacja zastępcza. Czy pociągi wrócą jutro? Wszystko zależy od tego czy w Przewozach Regionalnych znajdą sprawny pojazd, który będzie mógł obsłużyć połączenia.  

PKP PLK przypominają, że od poniedziałku 1 lipca na trasie trwały jazdy zapoznawcze maszynistów. 5 lipca trasa Miastko – Słupsk została udostępniona przewoźnikowi Przewozy Regionalne.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
Przewozy Regionalne
Słupsk
Miastko
  • Marian Gosik – 05.07.2019

    PiSowskie Przewozy Regionalne

  • Daniel Misiarek – 07.07.2019

    Wiadomo, że PLK nie powie, że coś było nie tak.

  • Artur Rymsza – 07.07.2019

    Jak PR nie chcą jeździć to niech dadzą linię innej firmie. Nic na siłę.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.