TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Przewozy Regionalne bez własnego taboru w zachodniopomorskim
InfoRail.pl - Opublikowano: 15.11.2019 12:45:40
Przewozy Regionalne bez własnego taboru w zachodniopomorskim

Jakiś czas temu na łamach InfoRail.pl pisaliśmy o 10-letniej umowie Przewozów Regionalnych w województwie zachodniopomorskim.

Jakiś czas temu na łamach InfoRail.pl pisaliśmy o 10-letniej umowie Przewozów Regionalnych w województwie zachodniopomorskim.

W tym kontekście pojawiło się pytanie o tabor. Wystąpiliśmy do Spółki z zapytaniem o udzielenie informacji publicznej i – o dziwo – dostaliśmy odpowiedź.

Jak się okazuje Przewozy Regionalne nie posiadają własnego taboru do obsługi połączeń w województwie zachodniopomorskim. Tym bardziej zastanawiające jest dlaczego tamtejszy samorząd, przekazując operatorowi 100% taboru do realizacji usługi, nawet nie podjął próby wyłonienia podmiotu świadczącego usługę na zasadach konkurencyjnych. Nie jest wcale wykluczone, że długa, bo 10- letnia umowa, i nowoczesny tabor (jeden z najnowocześniejszych w Polsce) przekazany do dyspozycji, nie skusiłyby innego niż Przewozy Regionalne podmiotu.

Odnosząc się jeszcze do działań spółki Przewozy Regionalne w kwestii udostępniania informacji publicznej chcemy zaznaczyć, że do dnia dzisiejszego, mimo upływu ustawowych terminów, nie otrzymaliśmy nadal odpowiedzi na pytania m.in. o kasację ED73 i sprzedaż lokomotyw EU07.   Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Przewozy Regionalne
zachodniopomorskie
tabor
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.