TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Przewozy Regionalne będą współpracować z PKS Jarosław
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 11.01.2018 08:48:33
Przewozy Regionalne będą współpracować z PKS Jarosław

Usprawnienie komunikacji w północno-wschodniej części województwa podkarpackiego to główny cel porozumienia, które zostało podpisane w środę w Rzeszowie między Przewozami Regionalnymi a Przedsiębiorstwem Komunikacji Samochodowej Jarosław.

Usprawnienie komunikacji w północno-wschodniej części województwa podkarpackiego to główny cel porozumienia, które zostało podpisane w środę w Rzeszowie między Przewozami Regionalnymi a Przedsiębiorstwem Komunikacji Samochodowej Jarosław.

Jak podkreślił prezes Przewozów Regionalnych Krzysztof Zgorzelski, środowe porozumienie daje jasny sygnał, że wspólne przewozy mogą być realizowane na szerszą skalę z uwzględnieniem potrzeb mieszkańców całego województwa podkarpackiego.

"Integracja to jeden z podstawowych elementów budowania dobrej kolei i stanowi hasło naszej marki Polregio. Podpisane porozumienie z PKS Jarosław to początek współpracy w kierunku integracji połączeń kolejowych i autobusowych" – dodał.

Z kolei prezes PKS Jarosław Ireneusz Kochanowicz przypomniał, że firma świadczy usługi na terenie sześciu powiatów. "Nawiązanie współpracy z Przewozami Regionalnymi traktujemy z jednej strony jako docenienie naszej firmy na rynku transportu zbiorowego, a z drugiej strony jest to wyzwanie, bo będziemy tworzyć nowy produkt dla mieszkańców Podkarpacia" - podkreślił.

Kochanowicz zwrócił uwagę, że efektem porozumienia będzie też zwiększenie efektywności wykorzystania środków transportowych, co pozytywnie wpłynie m.in. na ochronę środowiska.

Porozumienie zakłada m.in. przygotowanie zintegrowanej oferty przewozowej na odcinku Rzeszów–Jarosław–Lubaczów-Horyniec Zdrój-Narol. Przewiduje również współpracę przy sprzedaży biletu na wzajemne usługi poprzez m.in. portal internetowy e-podroznik.pl, pozwoli to wspólnie przygotować rozkład jazdy według potrzeb pasażerów.

Podpisane w środę porozumienie to drugi tego typu dokument, jaki Przewozy Regionalne zawarły z przewoźnikiem autobusowym na Podkarpaciu. Od 2017 roku funkcjonuje wspólny bilet w ramach "Karty miejskiej" z Zakładem Transportu Miejskiego w Rzeszowie pozwalający korzystać podróżnym w ramach jednego biletu z połączeń kolejowych i transportu miejskiego.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Przewozy Regionalne
PKS Jarosław
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.