TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Przewozy kolejowe w woj. lubuskim na dziesięć lat. Nie będzie przetargu!
InfoRail.pl - Opublikowano: 14.11.2019 11:15:30
Przewozy kolejowe w woj. lubuskim na dwa lata. Nie będzie przetargu!

Województwo lubuskie powierzy bezprzetargowo realizacji usługi w zakresie kolejowych przewozów pasażerskich Spółce Przewozy Regionalne. Nie będzie przetargu, choć jeszcze w maju podawano, że ma być.

Województwo lubuskie powierzy bezprzetargowo realizacji usługi w zakresie kolejowych przewozów pasażerskich Spółce Przewozy Regionalne. Nie będzie przetargu, choć jeszcze w maju podawano, że ma być.

Kolejne województwo, rezygnuje zatem z możliwości zmiany dotychczasowego operatora, mimo, że ma z nim olbrzymie kłopoty, a znaczna część przewozów nie jest realizowana właściwie. Pierwotnie umowa miała zostać podpisana na 5 lat, teraz okres ten wydłużono do dziesięciu lat, począwszy od rozkładu jazdy 2020/2021. Jest jednak pewne ale. Warunkiem zawarcia umowy na 10 lat jest konieczność właściwej realizacji krótszej, bo dwuletniej umowy. A to może okazać się warunek nie do spełnienia przez Przewozy Regionalne. Jak wiadomo operator ten ma olbrzymie problemy z wykonywaniem usług.    

Województwo lubuskie jako jedno z nielicznych nalicza Przewozom Regionalnym kary umowne. Pewnie po podpisaniu nowej umowy też będzie do tego okazja…  

Zmienił się też, choć nieznacznie układ linii, na których przewozy mają być realizowane. Być może jest to efekt niedawnej wizyty w województwie lubuskim samego szefa Przewozów Regionalnych Krzysztofa Zgorzelskiego.

I tak na dzień dzisiejszy przedmiot zamówienia obejmie wykonywanie pasażerskich przewozów kolejowych na rzecz województwa lubuskiego, w ramach uzgodnionego rozkładu jazdy, na następujących liniach komunikacyjnych (w nawiasach podano planowane stacje docelowe leżące poza terenem województwa lubuskiego):

a) Zielona Góra Gł. – Zbąszynek – Gorzów Wlkp.;

b) Kostrzyn – Gorzów Wlkp. – Krzyż – Poznań Gł.;

c) Zielona Góra Gł. – Rzepin – Kostrzyn – Szczecin Gł.;

d) Zielona Góra Gł. – Nowa Sól – Głogów – Wrocław Gł.;

e) Poznań Gł. – Zbąszynek – Świebodzin – Rzepin;

f) Zielona Góra Gł. – Rzepin – Frankfurt (Oder);

g) Nowa Sól – Zielona Góra Gł. – Zbąszynek – Poznań Gł.;

h) Zielona Góra Gł. – Żary – Żagań/Węgliniec – Zgorzelec/Görlitz/Jelenia Góra;

i) Żagań – Forst (Lausitz);

j) Leszno – Wschowa – Głogów – Zielona Góra Gł.;

k) Poznań Gł. – Krzyż – Dobiegniew – Szczecin Gł. – Świnoujście.

W przypadku podjęcia decyzji o rozszerzeniu sieci połączeń kolejowych, przedmiot zamówienia może zostać rozszerzony o wykonywanie pasażerskich przewozów kolejowych na innych liniach komunikacyjnych na terenie województwa lubuskiego, w tym w szczególności:

— Zielona Góra Gł. – Gubin – Guben,

— Rzepin – Sulęcin – Międzyrzecz,

— Żary – Żagań – Głogów.

 

 Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Przewozy Regionalne
lubuskie
umowa