TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Przewoźnicy samorządowi nadal wykluczeniu ze wspólnego biletu
InfoRail.pl - Opublikowano: 12.06.2017 12:55:51 5 komentarzy
Przewoźnicy samorządowi nadal wykluczeniu ze wspólnego biletu

Jakiś czas temu przepytaliśmy przewoźników samorządowych, a także Arrivę, czy zostali zaproszeni do rozmów w sprawie wspólnego biletu. Wówczas dowiedzieliśmy się, że żadne konkretne ustalenia nie zostały poczynione.

Jakiś czas temu przepytaliśmy przewoźników samorządowych, a także Arrivę, czy zostali zaproszeni do rozmów w sprawie wspólnego biletu. Wówczas dowiedzieliśmy się, że żadne konkretne ustalenia nie zostały poczynione.

Jak się okazuje przez ostatnie kilka, a może nawet kilkanaście tygodni, nic w tej sprawie nie zmieniło się, mimo, że Prezes PKP SA Krzysztof Mamiński zapowiada, że spółki samorządowe mają być w ten projekt włączone. Na razie wiemy, że wspólny bilet będzie wspólny tylko dla PKP Intercity, PKP SKM i Przewozów Regionalnych i tylko wtedy, gdy kupimy go w kasie.

Sytuacja dotycząca wspólnego biletu kolejowego nie uległa zmianie. Obecnie nie mogę podać wiążących informacji w tej sprawie, ponieważ nie uczestniczyliśmy w żadnym kolejnym spotkaniu na ten temat i żadna ze stron nie zwróciła się do Kolei Mazowieckich z propozycją przystąpienia do tego przedsięwzięcia, co oczywiście nie wyklucza tego, że w przyszłości nie zostaną podjęte działania w tym kierunku – powiedziała nam Jolanta Maliszewska z Kolei Mazowieckich.

Skoro zatem nikt nie zaprosił do rozmów największego samorządowego przewoźnika trudno spodziewać się, że takie zaproszenie zostało wystosowane do którejkolwiek innej spółki. Trochę to dziwne, ponieważ Koleje Mazowieckie są prekursorem integracji biletowej w Polsce. To właśnie ten przewoźnik porozumiewając się z ZTM Warszawa dał pasażerom aglomeracji warszawskiej możliwość korzystania ze swoich usług posiadaczom karty miejskiej.

Przypomnijmy, że to właśnie przewoźnicy samorządowi wykonują większą część przewozów kolejowych w Polsce. Trudno też doszukiwać się tendencji wzrostowej chociażby w Przewozach Regionalnych. Praca przewozowa tej spółki stale maleje, pasażerów zaś przejmują przewoźnicy lokalni.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
bilet
PKP SA
Koleje Mazowieckie
 • dddbb – 12.06.2017

  Koleje Mazowieckie prekursorem integracji? To jedyna spółka samorządowa nie honorujące chyba żadnych ofert wspólnych Przewozów Regionalnych.

 • www – 12.06.2017

  @dddbb A na której trasie miałaby honorować wspólną ofertę z PR? Poza tym przypadkiem współpraca nie powinna być dwustronna?

 • 2004 – 12.06.2017

  Jakoś do 2004 był wspólny bilet. Było nie psuć !!!!

 • kolejFAN – 13.06.2017

  pieprzony beton. szkoda gadać oni strony PICu nie potrafią zmienić ze spredażą biletów z przesiadką a co dopiero wspólny bilet. Przecież Niemcy mają, ciężko odgapić jak to działa??

 • Pokolenie kupujących w kasie wymiera – 13.06.2017

  PR są skazane na niebyt. Niezależnie czy będą miały wspólny bilet czy nie.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!