TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Przewoźnicy jeżdżą po warszawskiej linii obwodowej
InfoRail.pl - Opublikowano: 03.10.2018 14:00:09 1 komentarz
Przewoźnicy jeżdżą po warszawskiej linii obwodowej

Na warszawskiej linii obwodowej rozpoczęły się jazdy zapoznawcze. Obsługa podróżnych i regularne połączenia między stacjami Warszawa Gdańska a Warszawa Zachodnia powrócą 21 października.

Na warszawskiej linii obwodowej rozpoczęły się jazdy zapoznawcze. Obsługa podróżnych i regularne połączenia między stacjami Warszawa Gdańska a Warszawa Zachodnia powrócą 21 października.

O bezpieczeństwie w pobliżu linii kolejowej przypomną mieszkańcom Woli koordynatorzy kampanii Bezpieczny Przejazd – Szlaban na ryzyko! Dzięki inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych Warszawa zyska lepszą komunikację. Wartość przebudowy linii obwodowej to 196 mln zł.

Jak podała spółka zakończone zostały zasadnicze prace na linii obwodowej od Warszawy Gdańskiej do Warszawy Zachodniej. Wykonane zostały próby obciążeniowe, szlifowanie szyn oraz regulacja sieci trakcyjnej. Kontynuowane są roboty wykończeniowe na peronach. Instalowane są ławki, tablice informacyjne, monitoring, systemy nagłośnieniowe i windy. Na przystanku Warszawa Młynów zamontowane zostały schody ruchome. W niedzielę (od nowego cyklu rozkładu jazdy) 21 października na trasę powrócą pociągi pasażerskie.

Spółka dodała, że rozpoczął się kolejny ważny etapu na przebudowywanej linii kolejowej. Do 19 października przewoźnicy będą wykonywali jazdy próbne i zapoznawcze po nowych torach. Codziennie między 22:00 a 12:00 będą trwały testy i przejazdy około 24 pociągów z prędkością 60 km/h (po przebudowie i uzyskaniu wszystkich zgód administracyjnych trasa będzie dostosowana do prędkości 80 km/h). Przypominamy o odpowiedzialnym przechodzeniu na drugą stronę torów, szczególnie mieszkańcom Woli z okolic linii kolejowej. Przechodzenie na drugą stronę jest możliwe tylko i wyłącznie przez wyznaczone przejścia. O bezpieczeństwie przypomną mieszkańcom ulotki, rozdawane przez kolejarzy około linii kolejowej. Będzie więcej patroli Straży Ochrony Kolei. Funkcjonariusze sprawdzą, czy przestrzegane są przepisy bezpieczeństwa.

Dzięki inwestycji z Krajowego Programu Kolejowego, realizowanej przez PKP Polskie Linie Kolejowe za 196 mln zł Warszawa zyska lepszy system komunikacji. Budowa nowego węzła przesiadkowego Warszawa Młynów zwiększy możliwości komunikacyjne w stolicy – pasażerowie swobodnie przesiądą się z pociągu do metra przy ulicy Górczewskiej. Linia obwodowa będzie pełniła ważną rolę podczas przebudowy linii średnicowej. Wówczas pojadą nią pociągi dalekobieżne. Inwestycja jest ważnym elementem zmian komunikacji w aglomeracji warszawskiej.

Projekt "Prace na linii obwodowej w Warszawie (odc. Warszawa Gołąbki/Warszawa Zachodnia – Warszawa Gdańska)" współfinansowany jest z mechanizmu CEF – Łącząc Europę. Wartość umowy dotyczącej bieżącej realizacji projektu wynosi 196 mln brutto. Dofinansowanie z UE wynosi 85%.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
Warszawa
przystanek
wiata
linia obwodowa
  • PetKo – 03.10.2018

    W grudniu po południu...

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !